Świetlica szkolna - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Świetlica szkolna

.....................................
Do świetlicy szkolnej uczęszczają uczniowie z klas I-V, z czego większość to dzieci dojeżdżające ze Zgórska, Szewc, Słowika i Sitkówki. Są podzieleni na kilka grup wiekowych, których wychowawcami są: Beata Woźniak, Marzena Kołodziej, Adriana Tarach, Justyna Golmento-Bobrowska. Nad przebiegiem pracy świetlicy i stołówki szkolnej czuwa kierownik p. Bernadetta Stefańska.

Wraz z wychowawcami opracowaliśmy regulamin świetlicy, zasady bycia razem, kryteria przyznawania odznaki "Wychowanek na szóstkę". Wypracowane reguły doskonalą umiejętności współżycia w społeczności świetlicowej, rozwijają samorządność, kształtują postawy społeczne, pozwalają na właściwe rozumienie pojęcia sprawiedliwości, uczą obiektywnej oceny w stosunku do siebie i innych członków naszej małej społeczności. Organizujemy zajęcia: plastyczno-techniczne, taneczne, sportowe, pogotowie języka angielskiego, czytelnicze, komputerowe, ale przede wszystkim staramy się stworzyć dzieciom ciepłą atmosferę, by choć trochę poczuły się jak w domu. Posiadamy miejsce na stałą ekspozycję prac wykonanych przez naszych wychowanków.

Podczas zajęć stosowane są różnorodne techniki pracy w grupie oraz wykorzystywane są nowoczesne pomoce dydaktyczne (tablica interaktywna, programy multimedialne, gry dydaktyczne i inne). Dzieci otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji, korzystają z pomocy koleżeńskiej. Każdego roku przygotowujemy oraz włączamy się do różnorodnych akcji. Ogólnopolski Tydzień Kariery, Grudniowy Turniej Trójek Piłkarskich, Giełda Świąteczna, Szkolne Talenty, Gdy Pasja w Duszy Gra, Wiosenny Turniej z Klasą to tylko niektóre działania wpisane na stałe do kalendarza świetlicy.

....................................................
Rok szkolny 2018/19
........................
Zabawa andrzejkowa w świetlicy
W dniu 29.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa dla wychowanków świetlicy. Imprezę poprowadziły wychowawczynie świetlicy. W zabawie i konkursach pomagały wróżki – uczennice klasy V b. W trakcie imprezy dzieci zapoznały się z tradycjami i wróżbami związanymi z andrzejkami. Podczas zabawy odbyły się konkursy taneczne, dokonano wyboru najlepszej tancerki i najlepszego tancerza. Zwycięzcy w konkursach otrzymali słodkie nagrody a wszyscy uczestnicy zabawy słodki poczęstunek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w różnych wróżbach m.in.: wróżbie z butami, losowaniu imion i zawodów, przepowiedniami przyszłości. Zabawa była wyśmienita!
.....................................
Zabawa karnawałowa w świetlicy
W dniu 28 lutego 2019 w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa połączona z „tłustym czwartkiem”. W odświętnie udekorowanej sali mali wychowankowie wzięli udział w zabawach tanecznych, towarzyskich i licznych konkursach. Dużo emocji wzbudziły konkursy: jedzenia pączków zawieszonych na sznurkach, tańca z miotłami, z balonami, na gazetach, z woreczkami na głowie.
Każdy wychowanek miał możliwość uczestniczenia chociaż w jednym konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie nagrody.
............................................
Rok szkolny 2017/18
.............
  • Zgoda rodziców na samodzielne opuszczanie świetlicy szkolnej przez dziecko - oświadczenie.
......................................
Świetlica szkolna z wizytą w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach „BEZPIECZNA + MUZYCZNA”
Nauczyciele świetlicy SP w Nowinach nawiązali współpracę ze świetlicą w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W dniu 26.10.2017r. uczniowie, a zarazem wychowankowie świetlicy, z klasy „III b” i III „c”, wzięli udział w projekcie artystycznym z zakresu bezpieczeństwa pt. „BEZPIECZNA + MUZYCZNA”.
Na  dużej scenie sali koncertowej uczniowie szkoły muzycznej poprzez autorską piosenkę przekazali m.in.: Jak uchronić się przed zagrożeniami? Jak zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo? Jak nie dać się złapać w sidła uzależnienia? Jak odmawiać, gdy jest się namawianym? Następnie mali aktorzy z klas III tejże szkoły wystąpili w przedstawieniu pt. „O księciu, który za pomocą Internetu dorobił się debetu”. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali, do czego może doprowadzić nieprawidłowe korzystanie z Internetu. Całość projektu podsumowały zaproszone policjantki, które poprowadziły krótką prelekcję z zakresu bezpieczeństwa  oraz przekazały każdemu dziecku odblaski w postaci breloczka i opaski. Połączenie muzyki instrumentalnej, piosenki oraz dialogów przyczyniło się do żywiołowej reakcji publiczności oraz prawdziwego zainteresowania poruszanymi kwestiami bezpieczeństwa.
Nauczyciele oraz uczniowie przekazują serdeczne podziękowania za zaproszenie dla Dyrekcji Szkoły Muzycznej oraz Pani Aleksandry Klusek Gębskiej.  
.....................................
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w świetlicy szkolnej – marzec 2018
......................................
I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Nowinach w konkursie na wielkanocną palmę podczas III Nowińskiego Kiermaszu Wielkanocnych Tradycji. Palma na konkurs została wykonana przez wychowanków świetlicy z klas I-V oraz wychowawców świetlicy szkolnej.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego