DSD 2020/21 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

DSD 2020/21

Program DSD
........................

.........................
Po czterech latach intensywnej nauki języka niemieckiego grupa 8a,b pisała 10 marca 2021 r. Międzynarodowy Egzamin Językowy DSD B1.
.............................
W tym roku szkolnym  uczniowie klas szóstych i siódmych DSD w czerwcu zdawali egzamin z języka niemieckiego. Uczniowie klas VI a, b, c i VI d, e po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, pisząc test na poziomie A1. Klasy VII a, c i VII b, d zdawały egzamin na poziomie A2. Wszystkie egzaminy językowe w ramach programu DSD składają się z części pisemnej (słuchanie, czytanie i pisanie) oraz z części ustnej, w której trzeba wykazać się umiejętnością komunikacji w języku niemieckim. Uczniowie otrzymają dyplomy potwierdzające ich umiejętności językowe.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
..................................
12 uczniów grup DSD klas VII realizowało wiosną 2021 projekt pod hasłem „Die Freundschaft zwischen Polen und Deutschland - 50 Jahre seit dem Kniefall Willy Brandts in Warschau“ („Przyjaźń polsko-niemiecka: 50 lat od uklęknięcia Willy‘ego Brandta w Warszawie“). Organizatorami projektu byli: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, ZfA (Centrala Szkolnictwa Zagranicznego) oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie. Nadrzędnym celem naszych działań, oprócz rozwoju kompetencji językowych, było zwrócenie uwagi uczniów na fakt, że pozytywne relacje i przyjaźń miedzy narodami są możliwe, nawet gdy kraje łączy trudna przeszłość. Przygotowując projekt uczniowie skoncentrowali się na pokazaniu różnorodnych obszarów współpracy obydwu krajów np.: życia prywatnego, edukacji, sportu, polityki i stworzyli barwną „Chronikę przyjaźni polsko-niemieckiej“ („Chronik der deutsch-polnischen Freundschaft”). Praca zdobyła uznanie jury, w skład którego wchodzili m.in. niemieccy gimnazjaliści i zdobyłaI miejsce w konkursie na najciekawszy projekt DSD na terenie Polski południowej.
Gratulacje!!!
.............................
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli II miejsce w konkursie „Die beste DSD-Klasse” („Najlepsza klasa DSD”). Dzięki zdobyciu I miejsca w rywalizacji o najciekawszy projekt DSD w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas VII mieli okazję powalczyć o zaszczytny tytuł. 31 maja odbył się finał konkursu, który poprowadziły Nina Diehl i Susann Bräunig. Rywalizacja toczyła się pod patronatem Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, ZfA Deutsche Auslandsschularbeit International, Konsulatu Generalnego RFN, a honorowym gościem spotkania była Susanne Lindemann – koordynator programu DSD w Polsce. Nasi uczniowie klas VII grup DSD dzielnie odpowiadali na czasami zaskakujące pytania quizowe oraz wykonywali zabawne zadania. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale siódmoklasiści świetnie sobie poradzili.
Gratulujemy sukcesu!!!
............................
Wyniki rekrutacji do grupy DSD na rok szkolny 2021/2022.
 
Zakończyła się rekrutacja do grupy DSD. Postępowanie klasyfikacyjne odbyło się na podstawie oceny z języka niemieckiego i średniej ocen uzyskanych na koniec klasy czwartej szkoły podstawowej.
Aktualizacja: maj 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści