Klasy I-III - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Klasy I-III

Organizacje szkolne > Samorząd Ucz.
.....................................
W Szkole Podstawowej w Nowinach działa Samorząd Uczniowski klas I-III. Opiekunami są: Agnieszka Toczek, Anna Koźmińska, Małgorzata Swatowska.
Samorząd  działa według ściśle opracowanego planu, który uwzględnia kalendarz  roku szkolnego, potrzeby uczniów oraz środowiska. W ramach swojej  działalności cyklicznie przygotowuje i przeprowadza apele porządkowe  mające na celu propagowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań w  szkole i poza nią. Jest inicjatorem akcji charytatywnych, konkursów oraz  propaguje i promuje powszechnie znane inicjatywy. Oprócz apeli  porządkowych odbywają się apele poświęcone prawom dziecka,  bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych, bezpieczeństwu na co dzień w  różnych okolicznościach – apele te urozmaicane są prezentacjami multimedialnymi i występami uczniów.
Rok szkolny 2023/24
...........................
Narodowe Święto Niepodległości jest szczególnym i ważnym dniem dla każdego Polaka. Uczniowie klas I-III uczcili to święto przypinając kotyliony w barwach narodowych i uczestnicząc w akademii przygotowanej przez uczniów klas trzecich. Na lekcjach poznali historię odzyskania niepodległości. Wykonywali symbole narodowe: flagę i godło. Odśpiewali hymn Polski i słuchali pieśni patriotycznych.
.............................
24 listopada, jak co roku, Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci mogły przynieść do szkoły swoje ukochane maskotki. W czasie zajęć uczniowie oglądali bajki i filmy z misiem w roli głównej oraz rysowali lub kolorowali ulubionego pluszowego bohatera. Nie zabrakło również gier i zabaw ruchowych z misiami w roli głównej.
......................................
Rok szkolny 2022/23
......................
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 zorganizowały coroczną akcję w związku z przypadającym 30 września Dniem Chłopaka. W tym roku był on obchodzony pod hasłem "Dzień Chłopaka i kolorowego krawata". Chłopcy z klas młodszych przyszli do szkoły ubrani w eleganckie stroje. Wielu z nich założyło kolorowe krawaty, oraz zadbało o piękne fryzury. Na każdego małego eleganta czekał w tym dniu słodki upominek od Samorządu klas 1-3, oraz życzenia.
.............................
27 października z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas I-III i nauczycieli ekologii obchodzony był Szkolny Dzień Owoców i Warzyw. Celem akcji było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw oraz uświadomienie wpływu właściwego odżywiania na zdrowie człowieka. Do zabawy włączyły się wszystkie klasy I-III. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali sałatki, surówki, soki oraz kanapki, rozpoznawali i degustowali popularne mniej znane owoce i warzywa, wykonywali prace plastyczne związane z tematyką dnia, oglądali filmy edukacyjne i prezentowali swoje owocowo – warzywne przebrania. Do akcji dołączyła kuchnia. Panie kucharki zaserwowały do obiadu pyszną kolorową sałatkę wielowarzywną, a na deser banany. Wszyscy uczniowie otrzymali też marchewki i jabłka w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”.
 
M. Swatowska, K. Borysiuk
..........................
4 listopada z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego 1-3, klasy młodsze obchodziły Szkolny Dzień Odblasków. Akcja miała na celu propagowanie noszenia odblasków oraz uczenie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. W tym dniu uczniowie odbyli spotkanie z policjantem aspirantem Łukaszem Kołaczkiewiczem, pełniącym funkcję dzielnicowego w Nowinach. Prelekcje odbyły się w dwóch grupach - klasy 1 oraz 2-3. Podczas spotkań uczniowie utrwalali poznane w czasie lekcji zasady bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły. Każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową. Wszystkie klasy 1-3 posiadają kamizelki odblaskowe, które uczniowie ze względów bezpieczeństwa używają podczas wycieczek i wyjść pozaszkolnych. Spotkania z policjantem będą odbywały się cyklicznie.
............................
25 listopada, jak co roku, Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci mogły przynieść do szkoły swoje ukochane maskotki. W czasie zajęć uczniowie oglądali bajki i filmy z misiem w roli głównej oraz rysowali lub kolorowali ulubionego pluszowego bohatera. Nie zabrakło również gier i zabaw ruchowych z misiami w roli głównej.
Opiekunowie SU klas I-III
.............................
Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski klas młodszych zorganizował zabawę we wróżby andrzejkowe. Brały w niej udział dzieci klas I-III, uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, z ciekawością słuchali kim mogą zostać w przyszłości lub czy uśmiechnie się do nich fortuna. Śmiechom i radości nie było końca.
............................
6 grudnia Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję "Mikołajkowe  przebieranki". Na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od  uśmiechniętych pomocników Mikołaja. Uczniowie przebrani w stroje  mikołajowe wprowadzali wszystkich w dobry humor, no bo jak tu się nie  uśmiechnąć widząc tylu Mikołajów.
...........................
20 stycznia 2023 r. z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas I-III wszyscy uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z policjantem-komendantem posterunku w Nowinach aspirantem Łukaszem Kołaczkiewiczem. Hasło przewodnie odbytej pogadanki to „Bezpieczne ferie". Podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej poruszano tematykę bezpiecznych zabaw zimowych, bezpieczeństwa w sieci, w kontaktach z nieznajomymi oraz podczas spędzania czasu wolnego w domu. Utrwalono znajomość numerów telefonów alarmowych. Każda klasa otrzymała plakat przypominający zasady bezpieczeństwa, a wychowawcy ulotki, które zostały przekazane rodzicom podczas wywiadówek.
..............................
8 marca 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet pod hasłem „Koki, loki, warkoczyki". Dziewczynki z klas 1-3 chętnie wzięły udział w akcji Samorządu Uczniowskiego klas młodszych i przyszły uczesane w wymyślne fryzury. Chłopcy wręczyli swoim koleżankom słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego klas 1-3.
............................
6 czerwca 2023 r. klasy I-III odbyły spotkanie z policjantem z p. Łukaszem Kołaczkiewiczem. Jak co roku opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III zorganizowali prelekcję pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach,  w lesie, na wsi, w domu, a na koniec utrwalili numery alarmowe.
............................
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III po raz kolejny rozpoczęli  z uczniami zabawę w odliczanie dni do upragnionych wakacji. Na dolnym  korytarzu została ustawiona Wakacyjna oś czasu, na której każdego dnia  uczniowie zaznaczali ile jeszcze dni zostało do wakacji.
...............................................
Rok szkolny 2021/22
.................
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 zorganizowały coroczną akcję w związku z przypadającym 30 września Dniem Chłopaka. W tym roku był on obchodzony pod hasłem "Dzień Chłopaka małego eleganta". Chłopcy z klas młodszych przyszli do szkoły ubrani w eleganckie stroje. Na każdego małego eleganta czekał w tym dniu słodki upominek od Samorządu klas 1-3, oraz piękne życzenia.
.............................
Odblaskowy Dzień pod hasłem „Noś odblaski- jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".
Na ten dzień zaproszono policjantkę z Wydziału Prewencji, która w trzech grupach przeprowadziła ciekawą pogadankę i przypomniała dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zwróciła również uwagę na bezpieczne zachowanie się dzieci w domu podczas nieobecności rodziców, oraz w kontaktach z osobami obcymi. Pani Dyrektor przekazała wszystkim uczniom kamizelki odblaskowe, które będą zakładać podczas wycieczek i wyjść pozaszkolnych.
.............................
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 zorganizowali zbiórkę karmy dla piesków ze schroniska w Nowinach. Uczniowie klas młodszych chętnie wzięli udział w akcji pomocy psiakom, zebrano ponad 200 kg karmy suchej i mokrej. Akcja związana jest z Dniem Kundelka i co roku odbywa się w naszej szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i chęć pomocy bezdomnym zwierzętom.
..................................
25 listopada, jak co roku, Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci mogły przynieść do szkoły ulubione maskotki. W czasie zajęć uczniowie oglądali bajki i filmy z misiem w roli głównej oraz rysowali lub kolorowali ulubionego bohatera.
Opiekunowie SU klas I-III
..............................
6 grudnia Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję "Mikołajkowe przebieranki". Na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od uśmiechniętych pomocników Mikołaja. Uczniowie przebrani w stroje mikołajowe wprowadzali wszystkich w dobry humor, no bo jak tu się nie uśmiechnąć widząc tylu Mikołajów
................................
Ze względu na pandemię, w tym roku szkolnym Walentynki były obchodzone w klasach. Podobnie jak w roku ubiegłym przyświecało im hasło: "Dla każdego coś miłego". Uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla koleżanek i kolegów. Niektórzy włożyli do środka słodki upominek.
...............................
Od kilku lat z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas I-III 17 lutego obchodzony jest w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz bezdomnych kotów z kocich domków w Nowinach. W tym roku udało się zebrać 100 kg pokarmu. W tym dniu w klasach odbyły się tematyczne zajęcia, niektórzy uczniowie uczcili ten dzień „kocim" przebraniem. Urządzono również wystawę kocich portretów. Chętni właściciele kotów mieli okazję zaprezentować swojego pupila z krótkim opisem jego zwyczajów, ulubionych zabaw, przyzwyczajeń. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów.
Opiekunowie SU Klas I-III
.............................
Dzień Dziecka w klasach 1-3 przebiegał na słodko, wesoło i sportowo. W klasach odbyły się projekcje filmowe, zabawy towarzyskie, integracyjne i taneczne. Rodzice przygotowali dzieciom poczęstunek, a z funduszy Samorządu Uczniowskiego 1-3 zakupiono dla każdej klasy cukierki. Na boisku szkolnym uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych na wesoło i w grach zespołowych. Dzień zakończyło wspólne wyjście na lody.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3
............................
Dużymi krokami zbliżają się wakacje, upragniony przez wszystkich uczniów czas odpoczynku. Jak co roku, opiekunowie SU klas 1-3 zorganizowali akcję „Bezpieczne wakacje - udane wakacje" i zaprosili do szkoły p. policjant z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie o bezpieczeństwie na drodze, nad wodą oraz bezpieczeństwie w sieci. Uczniowie chętnie i czynnie uczestniczyli w spotkaniu.
Aktualizacja: maj 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści