Klasy I-III - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Klasy I-III

Organizacje szkolne > Samorząd Ucz.
.....................................
W Szkole Podstawowej w Nowinach działa Samorząd Uczniowski klas I-III. Opiekunami są: Agnieszka Toczek, Anna Koźmińska, Małgorzata Swatowska.
Samorząd  działa według ściśle opracowanego planu, który uwzględnia kalendarz  roku szkolnego, potrzeby uczniów oraz środowiska. W ramach swojej  działalności cyklicznie przygotowuje i przeprowadza apele porządkowe  mające na celu propagowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań w  szkole i poza nią. Jest inicjatorem akcji charytatywnych, konkursów oraz  propaguje i promuje powszechnie znane inicjatywy. Oprócz apeli  porządkowych odbywają się apele poświęcone prawom dziecka,  bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych, bezpieczeństwu na co dzień w  różnych okolicznościach – apele te urozmaicane są prezentacjami multimedialnymi i występami uczniów.
...............................................
Rok szkolny 2021/22
.................
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 zorganizowały coroczną akcję w związku z przypadającym 30 września Dniem Chłopaka. W tym roku był on obchodzony pod hasłem "Dzień Chłopaka małego eleganta". Chłopcy z klas młodszych przyszli do szkoły ubrani w eleganckie stroje. Na każdego małego eleganta czekał w tym dniu słodki upominek od Samorządu klas 1-3, oraz piękne życzenia.
.............................
Odblaskowy Dzień pod hasłem „Noś odblaski- jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".
Na ten dzień zaproszono policjantkę z Wydziału Prewencji, która w trzech grupach przeprowadziła ciekawą pogadankę i przypomniała dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zwróciła również uwagę na bezpieczne zachowanie się dzieci w domu podczas nieobecności rodziców, oraz w kontaktach z osobami obcymi. Pani Dyrektor przekazała wszystkim uczniom kamizelki odblaskowe, które będą zakładać podczas wycieczek i wyjść pozaszkolnych.
.............................
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 zorganizowali zbiórkę karmy dla piesków ze schroniska w Nowinach. Uczniowie klas młodszych chętnie wzięli udział w akcji pomocy psiakom, zebrano ponad 200 kg karmy suchej i mokrej. Akcja związana jest z Dniem Kundelka i co roku odbywa się w naszej szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i chęć pomocy bezdomnym zwierzętom.
..................................
25 listopada, jak co roku, Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci mogły przynieść do szkoły ulubione maskotki. W czasie zajęć uczniowie oglądali bajki i filmy z misiem w roli głównej oraz rysowali lub kolorowali ulubionego bohatera.
Opiekunowie SU klas I-III
..............................
6 grudnia Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję "Mikołajkowe przebieranki". Na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od uśmiechniętych pomocników Mikołaja. Uczniowie przebrani w stroje mikołajowe wprowadzali wszystkich w dobry humor, no bo jak tu się nie uśmiechnąć widząc tylu Mikołajów
................................
Ze względu na pandemię, w tym roku szkolnym Walentynki były obchodzone w klasach. Podobnie jak w roku ubiegłym przyświecało im hasło: "Dla każdego coś miłego". Uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla koleżanek i kolegów. Niektórzy włożyli do środka słodki upominek.
...............................
Od kilku lat z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas I-III 17 lutego obchodzony jest w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji została zorganizowana zbiórka karmy na rzecz bezdomnych kotów z kocich domków w Nowinach. W tym roku udało się zebrać 100 kg pokarmu. W tym dniu w klasach odbyły się tematyczne zajęcia, niektórzy uczniowie uczcili ten dzień „kocim" przebraniem. Urządzono również wystawę kocich portretów. Chętni właściciele kotów mieli okazję zaprezentować swojego pupila z krótkim opisem jego zwyczajów, ulubionych zabaw, przyzwyczajeń. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów.
Opiekunowie SU Klas I-III
.....................................
Rok szkolny 2020/21
.................
 
Jak co roku Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował Dzień Chłopaka w naszej szkole. W tym roku odbył się pod hasłem: „Dzień Chłopaka młodego piłkarza”. Chłopcy z klas młodszych przyszli ubrani w stroje swoich ulubionych drużyn piłkarskich, opowiadali jakich piłkarzy podziwiają i dlaczego. Każdy z chłopców dostał też mały słodki upominek.
...................................
Teams'owe Mikołajkowe Przebieranki
Tradycyjnie od kilku lat Samorząd Uczniowski klas I-III wraz z opiekunami, organizuje w szkole " Mikołajkowe przebieranki".  W tym roku odbyły się one pod hasłem „Teams'owe mikołajkowe przebieranki" ze względu na to, że uczniowie w związku z pandemią uczą się zdalnie. W piątek 4 grudnia, uczniowie klas I-III,  uczestniczyli w lekcjach ubrani w stroje Mikołajów, elfów, reniferów- całej drużyny Świętego Mikołaja. Dzieci z przejęciem opowiadały, że nie mogą doczekać się prezentów, o które prosiły w listach do Mikołaja.
W tym dniu nauczyciele nie zadali pracy domowej, co bardzo ucieszyło uczniów.
..............................
Samorząd Uczniowski klas I-III zaprosił wszystkie klasy młodsze do zabawy walentynkowej pod hasłem " Dla każdego coś miłego". W każdej klasie przeprowadzono losowanie. Każde dziecko dla wylosowanego kolegi lub koleżanki przygotowało walentynkę, na której znalazły się miłe słowa czy komplement dla adresata. Walentynki dzieci wrzucały do specjalnych skrzynek , wychowawcy wręczali je adresatom. Wszyscy uczniowie dostali przepiękne życzenia od Walentynki.
22 kwietnia 2021 r. z inicjatywy opiekunów SU klas I-III oraz nauczycieli ekologii obchodziliśmy Dzień Ziemi. Mimo, że był to czas nauki zdalnej, młodsi uczniowie chętnie włączyli się w obchody święta naszej planety. Do wykonania było co najmniej jedno z trzech zadań zaproponowanych przez nauczycieli:
- wykonanie plakatu propagującego ekologiczny styl życia,
- posadzenie drzewka lub krzewu w najbliższej okolicy,
- wyjście z rodziną do lasu lub nad rzekę w celu sprzątania świata.
W akcję zaangażowały się całe rodziny naszych podopiecznych. Posadzono 66 drzewek i krzewów, 74 rodziny sprzątały świat, prawie wszyscy ze 197 uczniów klas I-III, wykonali plakaty i ubrali się w zielone stroje 22 kwietnia. W maju, po powrocie dzieci do zajęć stacjonarnych, wyeksponowano plakaty na szkolnym holu. Wystawa prac młodych ekologów cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród uczniów klas starszych.
............................................
Rok szkolny 2019/20
....................
 
25 listopada uczniowie klas I-III świętowali Dzień Pluszowego Misia. Dzieci pisały życzenia dla swoich ukochanych pluszaków na własnoręcznie wykonanych laurkach, opowiadały za co kochają swoje misie. Na przerwach misie " zwiedzały " szkołę, a wszystkie dzieci w tym dniu mocno przytulały swoje pluszaki.
..............................
Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski organizuje zabawę we wróżby andrzejkowe. Brały w niej udział dzieci klas I-III, uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, z ciekawością słuchali kim mogą zostać w przyszłości lub czy uśmiechnie się do nich fortuna. Śmiechom i radości nie było końca.
.....................................
6 grudnia Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję "Mikołajkowe przebieranki". Na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od uśmiechniętych pomocników Mikołaja. Uczniowie przebrani w stroje mikołajowe wprowadzali wszystkich w dobry humor, no bo jak tu się nie uśmiechnąć widząc tylu Mikołajów.
Aktualizacja: maj 2022 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści