Klasy IV-VIII - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klasy IV-VIII

Organizacje szkolne > Samorząd Ucz.

...................................
SAMORZĄD UCZNIOWSKI TO MY WSZYSCY - UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ORLĄT LWOWSKICH  W NOWINACH
Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Reprezentuje on interesy uczniów w stosunku do nauczycieli, rodziców czy administracji oświatowej. Wywiera zatem wpływ na życie szkoły. Jego zadaniem jest więc rozwiązywanie problemów uczniów oraz organizowanie życia kulturalnego szkoły. Samorząd Uczniowski działa na demokratycznych zasadach. Uczniowie wybierają swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego. Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego są panie: Małgorzata Kościelecka, Iwona Majchrzyk, Ilona Przybysławska i Monika Domańska.

.....................................................................

Ważną rolę w pracy Samorządu Uczniowskiego odgrywa opieka nad Pocztem Sztandarowym. Wybrani uczniowie reprezentują naszą szkołę na różnych uroczystościach, zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. W roku szkolnym 2016/2017 są to:

Mateusz Mazur - chorąży
Kinga Wito - asysta
Weronika Jaworska - asysta

.....................................................
Rok szkolny 2018/19
Pamiętamy!!!
16 września, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej upamiętniającej poległych w bitwie pod Szewcami i w zgórskich lasach. Poczty sztandarowe stanęły przy Pomniku Bitwy Żołnierzy AK, a reprezentacja uczniów, wraz z panią wicedyrektor Elżbietą Rachwał, złożyła wiązankę i zapaliła znicz oddając w ten sposób cześć tym, którzy 74 lata temu polegli w walce za Ojczyznę.
.................................................
Rok szkolny 2017/18
Nowińskie Orlęta Pamiętają
23 września 2017  - Szewce  - byliśmy tam.....
Jak co roku odbyła się uroczysta Msza Święta przed pomnikiem upamiętniającym bitwę Armii Krajowej w Szewcach oraz złożenie wieńców. W Mszy Świętej uczestniczyli kombatanci, Poczet Sztandarowy i harcerze naszej szkoły, przedstawiciele szkół z terenu gminy,  zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Sitkówka-Nowiny.
......................................
Wybraliśmy Władze Samorządowe Szkoły
5 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Ze względu na podział placówki na dwa budynki, powołano dwie komisje wyborcze. Uczniowie klas szóstych i siódmych wybierali spośród siebie przewodniczącego, a uczniowie klas czwartych i piątych zastępcę. A oto lista kandydatów:
1. Alicja Piotrowska
2. Weronika Woźniakiewicz
3. Hanna Kociuba
4. Wiktoria Basiak
5. Weronika Jaworska
……………………………….
1. Oskar Głuch
2. Kacper Gorzelski
3. Wiktor Kasza
4. Lena Bartkiewicz
5. Maja Kluska
Po przeliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącą szkoły została Hania Kociuba z klasy VIb, a zastępcą Maja Kluska z klasy Va. Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ciekawą kampanię wyborczą, a zwycięzcom gratulujemy i liczymy na owocną współpracę.
........................................
Fundacja Spełnionych Marzeń organizuje akcję „MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI”, która ma na celu pomoc dzieciom z oddziału onkologii i hematologii w Kielcach. W imieniu Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły pragniemy zachęcić wszystkich uczniów do włączenia się w tę wspaniałą akcję. Potrzebne są:
•          gry planszowe
•          puzzle
•          zabawki
•          klocki
•          zestawy kreatywne
•          płyty muzyczne
•          książki
         gry komputerowe
•          wszystko, co według Was sprawi radość małym pacjentom.
Jedyny warunek – TO MUSZĄ BYĆ NOWE RZECZY.
Pamiętajcie też, że na oddziale oprócz maluchów leży nastoletnia młodzież.
Upominki należy przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego – w budynku SP do sali nr 15 do p. Małgorzaty Kościeleckiej lub p. Iwony Majchrzyk, a w budynku gimnazjum do sali nr 2 lub 3 do p. Ilony Przybysławskiej czy do p. Moniki Domańskiej.
......................................
Wspieramy niepełnosprawnych artystów!!!
Są ludzie, którzy nie mają rąk, a malują tak pięknie, że aż dech zapiera w piersiach. By jednak realizować swoją pasję, potrzebują wsparcia finansowego. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w akcji zorganizowanej przez AMUN - Światowy Związek Artystów Malujących Ustami i Nogami. W budynku Szkoły Podstawowej sprzedawane były kalendarze, kartki świąteczne czy bileciki do upominków, a pozyskane pieniążki pomogą niepełnosprawnym artystom. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję charytatywną.
.....................................
Nosimy dumne imię Orląt Lwowskich – a to zobowiązuje!
Drugiego i trzeciego listopada  odbyła się w naszej Szkole kwesta na rzecz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Jak co roku uczniowie i nauczyciele aktywnie wsparli zbiórkę funduszy, za co Samorząd Uczniowski i TMLiKPW serdecznie dziękują.
.....................................
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Mikołajami dla chorych dzieci!!!
Kiedy Fundacja Spełnionych Marzeń ogłosiła akcję „Mikołajki jak z bajki”, dzięki której dzieci z kieleckiego oddziału onkologii i hematologii mogły mieć nieco radośniejsze Święta Bożego Narodzenia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach nie wahali się ani chwili. Przy pomocy opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas IV-VII rozpropagowali akcję w szkole, drukowali ogłoszenia, codziennie informowali, dopytywali i zachęcali do pomocy. Szybko dołączył do nich Samorząd Uczniowski klas I-III i Szkolny Klub PCK Wiewiórka. Dzięki wspólnym działaniom, a także olbrzymiej pomocy rodziców, udało nam się zgromadzić mnóstwo nowych zabawek, gier, puzzli, książek i innych drobiazgów, które uradują małych pacjentów 6. grudnia. W piątek 1. grudnia wszystkie prezenty zostały zapakowane i zawiezione do biura fundacji. Przyjęto nas tam ze łzami wzruszenia w oczach i słowami wdzięczności, które pragniemy przekazać wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję.
 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego IV-VII:
 Monika Domańska, Małgorzata Kościelecka, Iwona Majchrzyk, Ilona Przybysławska
.....................................
Wspólna zabawa integruje!!!
Samorząd Uczniowski klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Nowinach podejmuje wiele działań mających na celu integrację społeczności uczniowskiej. Większość z nich jest inicjowana przez samych uczniów, którzy z pomocą opiekunów tworzą plan działania, proponują konkretne zadania do realizacji i czynnie uczestniczą w organizowaniu poszczególnych przedsięwzięć.

Tak było z obchodzonym 7 lutego Dniem Pizzy, podczas którego uczniowie klas VI i VII wzięli udział w konkursie wiedzy na temat uwielbianego przez nich dania, wykazywali się znajomością produktów używanych przy jego przygotowywaniu, a także dekorowali pudełka na pizzę.

Następnego dnia uczniowie klas IV-V świętowali Dzień Chrustu Szkolne korytarze zaroiły się od smakołyków, każda klasa częstowała pysznymi pączkami, oponkami, faworkami i innymi pysznościami.

Kolejnym przedsięwzięciem, mającym na celu integrację przez zabawę, było zorganizowanie w szkole obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie ubrani w wiosenne kolory (żółty, pomarańczowy i zielony) zgromadzili się na sali gimnastycznej, by wspólnie świętować i dobrze się bawić. W konkursie „Spróbuj zgadnij” reprezentanci klas z zawiązanymi oczami odgadywali nazwy produktów spożywczych związanych z wiosną. Każda klasa przygotowała plakat przedstawiający Panią Wiosnę. Drużyny sportowe rywalizowały w biegach, przeciąganiu liny, rzucaniu do celu i grach drużynowych. Każdą klasę dopingowała sportowa maskotka. Po wyczerpującej zabawie uczniowie mogli odpocząć przy projekcji filmu pt. „Za niebieskimi drzwiami”, który zyskał najwięcej głosów w  szkolnym plebiscycie.
.....................................
Rok szkolny 2019/20
..................
Nowińskie Orlęta pamiętają!!!
Wrzesień to miesiąc ważnych dat i rocznic związanych z II wojną światową. Uczniowie naszej szkoły zawsze aktywnie uczestniczą w uroczystościach organizowanych przez władze gminy, mających na celu upamiętnienie bohaterskich czynów Polaków tamtego okresu.
1 września byliśmy obecni wraz z pocztem sztandarowym na Mszy Świętej w kościele parafialnym w Nowinach, a 15 września na Mszy Świętej pod Pomnikiem Bitwy Żołnierzy AK pod Szewcami. Obie uroczystości były bardzo podniosłe i wzruszające. Pod pomnikiem w Szewcach uczniowie klas ósmych wraz z Panią Wicedyrektor Sylwią Trepką złożyli pamiątkową wiązankę i zapali znicz. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za udział i zaangażowanie.
.....................................
Wkręceni w dobroczynność!
Poruszeni losem Pani Agnieszki Masternak – chorej na glejaka mózgu pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Gorze – uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc. Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę nakrętek, które zostały przekazane rodzinie Pani Agnieszki. Dochód z ich sprzedaży zasili konto, na którym zbierane są pieniądze na leczenie immunologiczne na terenie Niemiec. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wyrażają wdzięczność wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i rodzicom. W bardzo krótkim czasie udało nam się zebrać naprawdę imponującą ilość, którą 26 września odebrała od nas osobiście córka Pani Agnieszki.
....................................
Słodkie święto
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili Tłusty Czwartek w baaardzo smaczny sposób. Każda klasa przygotowała słodki poczęstunek, którym dzieliliśmy się na szkolnym korytarzu podczas przerwy śródlekcyjnej. Na stołach królowały oczywiście pączki, ale oprócz nich można było skosztować faworków, oponek czy babeczek. Było wesoło, gwarno i smakowicie. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i rodzicom – dzięki Wam wszystkie działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski mają szansę na realizację.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego