Konkursy - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Konkursy

Rok szkolny 2021/22
........................................
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach w II etapie konkursów przedmiotowych.
Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach licznie wzięli udział w I etapie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. 37 uczniów z klas siódmych i ósmych przeszło do II etapu konkursów przedmiotowych. Najwięcej bo aż 21 uczniów reprezentować będzie szkołę w konkursie z języka niemieckiego. Zestawienie liczbowe z poszczególnych przedmiotów:
- język niemiecki 21 uczniów,
- historia 3 uczniów,
- język angielski 3 uczniów,
- geografia 2 uczniów,
- fizyka 3 uczniów,
- chemia 1 uczeń,
- matematyka 2 uczniów,
- informatyka 1 uczeń,
- język polski 1 uczeń.
Rekordzistą w szkole okazał się Piotr Szczepanik, który będzie brał udział w II etapie aż 6 konkursów przedmiotowych. Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Życzymy dalszych sukcesów.
Rok szkolny 2020/21
.......................
Konkurs Literacki rozstrzygnięty!
Konkurs na recenzję ulubionej książki był skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych. Uczestnicy mieli okazję doskonalenia umiejętności pisania recenzji utworu literackiego i promocji ulubionych książek.
Zwycięzcy Konkursu wykazali się kreatywnością i sprawnością językową. Okazało się, że wśród ulubionych utworów uczniów znajdują się również lektury szkolne, o których można napisać w sposób niezwykle interesujący.
Laureaci  Konkursu  Literackiego:
I miejsce  -  Maciej Niziołek  kl. VIII a
II miejsce  -  Amelia  Kalwat  kl. VII a
III miejsce  - Jakub Bartkiewicz  kl. VIII a
Wyróżnienie  -  Maciej Majka  kl. VIII c
Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy!
Jury Konkursu:
Agnieszka Nowak
Krystyna Banasik-Gajos
...................................
Wyniki Konkursu dla uczniów klas VI-VIII w ramach XXIX Tygodnia Kultury Języka.
.............................
SUKCESY UCZNIÓW Z NOWIN W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
Przedmiotowe konkursy kuratoryjne to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich  biorą udział uczniowie szkół podstawowych. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach  osiągnęli ogromne sukcesy, doskonale poradzili sobie z wyzwaniami trzech etapów konkursowych.
  • Krzysztof Adamczyk i Jan Wamej zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Fizyki.
  • Maciej Majka został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.
  • Piotr Szczepanik został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Lena Bartkiewicz, Zofia Molenda, Maciej Niziołek, Jan Skowronek, Jan Wamej, Jan Wójcik,  Emilia Zatorska, Katarzyna Zwierzchowska zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu  Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.
Laureaci konkursów przedmiotowych są przyjmowani do wybranej szkoły ponadpodstawowej  niezależnie od obowiązujących w niej kryteriów, a finaliści w procesie rekrutacji otrzymują punkty  dodatkowe.  Gratulujemy sukcesów!!!
................................
Uczniowie naszej szkoły brali udział w wojewódzkim konkursie plastycznym, którego zadaniem było wykonanie projektu kartki pocztowej poświęconej tematyce Żołnierzy Wyklętych. Celem konkursu było popularyzowanie i upowszechnienie wiedzy na temat żołnierzy podziemia niepodległościowego, upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jak również edukacja historyczna poprzez artystyczną formę wyrazu. Organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach, a współorganizatorem Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
Wśród wielu uczestników, z naszej szkoły wyłoniono 4 laureatów i 3 osoby wyróżnione. Uroczystość wręczenia nagród oraz prezentacja prac odbyła się 2 czerwca w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Oto zwycięzcy:
I miejsce: Karol Bzymek (5b)
II miejsce: Szymon Sołtys (6a) i Filip Odziemek (7d)
III miejsce: Jakub Michalak (6c)
Wyróżnienia:
Zofia Petelicka (6a)
Wiktor Skrzyniarz (4a)
Alan Tkacz (6e)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Ewelina Kasza, Anna Pędzich
............................
Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego przeprowadzonego w dniu 14 czerwca 2021 r.

Rok szkolny 2019/20
................................
2 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas piątych i szóstych.
Celem konkursu było:
·         doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989);
·         popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej;
·         Kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji historii, w tym kultury języka polskiego.
Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 75% punktów mają szansę, aby spróbować swoich sił w etapie wojewódzkim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
....................................
Wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowinach w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ogłoszonym przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
......................................
 
W dniu 13.12.2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej "PIONIER" organizowanej przez Instytut Rozwoju Nauki. Celem konkursu jest promowanie osób interesujących się naukami biologicznymi, rozwijanie zainteresowań poznawczych, ukazywanie biologii jako nauki interdyscyplinarnej, jak również rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania wiedzy o charakterze naukowym do rozwiązywania problemów w twórczy sposób. Swoją wiedzę mogli również sprawdzić młodsi - uczniowie klas czwartych rozwiązując test z zakresu przyrody. Każdy uczestnik olimpiady otrzyma dyplom uznania, a najlepsi zostaną uhonorowani dyplomami grawerowanymi oraz nagrodami książkowymi. Na wyniki musimy poczekać do końca stycznia 2020 r.
Rok szkolny2018/19
.........................................
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole  Konkurs Poezji Patriotycznej Moja Ojczyzna. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów  reprezentujących klasy IV-V zwyciężyła uczennica klasy IV d Julia Kopolovets, a drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno - Jakubowi  Kumańskiemu z klasy IV b i Mai Lech z klasy V a. W kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce przyznano Amelii  Szymkiewicz z klasy VII a, drugie - Zuzannie Wojsie z VIII b oraz  Maciejowi Bątorowi z VII c, zaś na trzecim miejscu uplasowały się uczennice - Natasza Kasprzycka z VI c i Natalia Żelezik z VIII d.
Wszyscy uczestnicy konkursu z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem  wygłaszali wiersze polskich poetów traktujące o urodzie ojczystego  krajobrazu, miłości do Ojczyzny i działaniach podejmowanych dla  odzyskania niepodległości. Recytacje  poruszyły czułe struny uczuć  słuchających, wzbudziły ich zachwyt i autentyczny aplauz. Ta lekcja  pięknego słowa stała się także lekcją chwytającego za serce patriotyzmu. Nagrodami w konkursie były książki ufundowane przez Panią Dyrektor oraz pamiątkowe dyplomy.
Nauczyciele języka polskiego
 
Uczennica klasy VII c - Wiktoria Basiak- zdobyła wyróżnienie w Konkursie Pieśni i Piosenki Niepodległościowej, organizowanego w ramach Festynu Edukacyjno-Historycznego „Leśną Drogą Ku Niepodległości” Organizatorami konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, których założeniem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości obywatelskiej i kulturowej. Konkurs odbył się 11.10.2018 r. w Kijach.
......................................
XII edycja konkursu "Bezpieczeństwo na Piątkę"
9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach z klas V wzięli udział w XII Edycji Konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę” na szczeblu powiatowym. Konkurs obejmował przygotowanie makiety nt. „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”, testy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pokonanie wyznaczonego toru przeszkód. Na tym etapie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Vd: Michał Pypeć, Filip Antoniak oraz Maciej Krzywdziński, którzy wywalczyli I- miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Finał etapu wojewódzkiego odbył się 16 listopada i obejmował wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, prace plastyczne oraz prezentacje na temat „Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie”. Do tego etapu mocno zaangażowali się uczniowie klasy V c, którzy również w nim uczestniczyli jako grupa, która przygotowała ciekawe hasłe, rymowanki, transparenty oraz wykazała się umiejętnością kibicowania fair-play, a szkołę reprezentowali: Michał Pypeć, Filip Antoniak oraz Piotr Szczepanik, którzy zajęli II – miejsce.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
.....................................
Gminny  Konkurs  Matematyczny
W dniu 28 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas V i VI szkół podstawowych z Gminy Sitkówka-Nowiny. W 20 edycji  tego konkursu wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej w Bolechowicach, Kowali i Nowinach, łącznie 33 osoby. Zadania były rozwiązywane w zespołach trzyosobowych.
 
Osiągnięcia klas V:
1 miejsce klasa V b z Nowin,
2 miejsce klasa V z Bolechowic,
3 miejsce klasa V c z Nowin.
 
Osiągnięcia klas VI:
1 miejsce klasa VI c z Nowin,
2 miejsce klasa VI a z Nowin,
3 miejsce klasa VI b z Nowin.
Gratulujemy uzyskanych wyników.
 
Nauczyciele matematyki z Gminy Sitkówka-Nowiny
.....................................
21 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole jak co rok międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Uczniowie rozwiązywali test złożony z zadań o różnym stopniu trudności w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Pod koniec maja otrzymaliśmy informację o wynikach i miło nam poinformować, że sześć osób uzyskało wyróżnienie. Są to:
- w kategorii Maluch
Gołuzd Franciszek – kl. 4b
Kempa Milena – kl. 4e
Żurawek Alan – kl. 4b
- w kategorii Beniamin
Adamczyk Krzysztof – kl. 6c
Wierzbicki Karol – kl.6a
- w kategorii Kadet
Korba Jan – kl. 7c
Aktualizacja: styczeń 2022 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści