Konkursy - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkursy

Rok szkolny2018/19
.........................................
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole  Konkurs Poezji Patriotycznej Moja Ojczyzna. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów  reprezentujących klasy IV-V zwyciężyła uczennica klasy IV d Julia Kopolovets, a drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno - Jakubowi  Kumańskiemu z klasy IV b i Mai Lech z klasy V a. W kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce przyznano Amelii  Szymkiewicz z klasy VII a, drugie - Zuzannie Wojsie z VIII b oraz  Maciejowi Bątorowi z VII c, zaś na trzecim miejscu uplasowały się uczennice - Natasza Kasprzycka z VI c i Natalia Żelezik z VIII d.
Wszyscy uczestnicy konkursu z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem  wygłaszali wiersze polskich poetów traktujące o urodzie ojczystego  krajobrazu, miłości do Ojczyzny i działaniach podejmowanych dla  odzyskania niepodległości. Recytacje  poruszyły czułe struny uczuć  słuchających, wzbudziły ich zachwyt i autentyczny aplauz. Ta lekcja  pięknego słowa stała się także lekcją chwytającego za serce patriotyzmu. Nagrodami w konkursie były książki ufundowane przez Panią Dyrektor oraz pamiątkowe dyplomy.
Nauczyciele języka polskiego
 
Uczennica klasy VII c - Wiktoria Basiak- zdobyła wyróżnienie w Konkursie Pieśni i Piosenki Niepodległościowej, organizowanego w ramach Festynu Edukacyjno-Historycznego „Leśną Drogą Ku Niepodległości” Organizatorami konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, których założeniem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości obywatelskiej i kulturowej. Konkurs odbył się 11.10.2018 r. w Kijach.
......................................
XII edycja konkursu "Bezpieczeństwo na Piątkę"
9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach z klas V wzięli udział w XII Edycji Konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę” na szczeblu powiatowym. Konkurs obejmował przygotowanie makiety nt. „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”, testy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pokonanie wyznaczonego toru przeszkód. Na tym etapie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Vd: Michał Pypeć, Filip Antoniak oraz Maciej Krzywdziński, którzy wywalczyli I- miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Finał etapu wojewódzkiego odbył się 16 listopada i obejmował wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, prace plastyczne oraz prezentacje na temat „Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie”. Do tego etapu mocno zaangażowali się uczniowie klasy V c, którzy również w nim uczestniczyli jako grupa, która przygotowała ciekawe hasłe, rymowanki, transparenty oraz wykazała się umiejętnością kibicowania fair-play, a szkołę reprezentowali: Michał Pypeć, Filip Antoniak oraz Piotr Szczepanik, którzy zajęli II – miejsce.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
.....................................
Gminny  Konkurs  Matematyczny
W dniu 28 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas V i VI szkół podstawowych z Gminy Sitkówka-Nowiny. W 20 edycji  tego konkursu wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej w Bolechowicach, Kowali i Nowinach, łącznie 33 osoby. Zadania były rozwiązywane w zespołach trzyosobowych.
 
Osiągnięcia klas V:
1 miejsce klasa V b z Nowin,
2 miejsce klasa V z Bolechowic,
3 miejsce klasa V c z Nowin.
 
Osiągnięcia klas VI:
1 miejsce klasa VI c z Nowin,
2 miejsce klasa VI a z Nowin,
3 miejsce klasa VI b z Nowin.
Gratulujemy uzyskanych wyników.
 
Nauczyciele matematyki z Gminy Sitkówka-Nowiny
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego