Projektor - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Projektor

Projekty
.....................................
Studenci z Projektora z wizytą w naszej szkole
W lutym do naszej szkoły przyjechała grupa studentów z programu Projektor realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Celem działań wolontariuszy jest aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce. Rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, odkrywanie ich talentów, a także wspieranie i rozwiązywanie ich problemów. Studenci, wraz z liderem projektu Agatą Szwed przeprowadzili warsztaty dla klas IV doskonalące umiejętności językowe z języka angielskiego, uczące ratownictwa medycznego, a także gry integracyjne i warsztaty psychologiczne poświęcone budowaniu relacji z rówieśnikami i rodzicami. Te nietypowe zajęcia, gdzie wszystko przebiegało zupełnie inaczej niż na lekcjach bardzo podobało się uczniom. To projekt, z którego czerpią obie strony. Nauczyciele dowiadują się o uczniach czegoś zupełnie nowego, czego nie są w stanie „wychwycić” na lekcjach. To bardzo przydatne do dalszej pracy z dziećmi.
Edyta Szwed - opiekun projektu ze strony szkoły
                                                                                                                                                                             
......................................
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
1 czerwca naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z Projektora. Dzięki ich zaangażowaniu klasy pierwsze bawiły się przez cały dzień. Zajęcia łączyły elementy nauki i rozrywki umysłowej. Na pierwszych warsztatach z ratownictwa medycznego dzieci uczyły się, w jaki sposób już od najmłodszych lat można pomóc drugiej osobie w sytuacji zagrożenia życia. Na kolejnych mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz poznawać zabawy z pomocą chusty Klanzy. Ostatnie zajęcia (podsumowujące) polegały na nauce robienia ogromnych baniek oraz na modelowaniu balonów. Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród pierwszaków. Organizatorem oraz koordynatorem spotkania była studentka pedagogiki, Agata Szwed.
 
Kolejną atrakcją przygotowaną dla naszych uczniów był integracyjny wyjazd do kina HELIOS. Wzięło w nim udział 92 dzieci. Młodsi obejrzeli film „Wyszczekani” , a starsi „AVENGERS: Wojna bez granic”. Filmy bardzo się podobały. Wszyscy uśmiechnięci i szczęśliwi wracali do szkoły. Tradycyjnie sponsorem wyjazdu była Fundacja „Pomóżmy Marzeniom” , która regularnie wspiera finansowo naszą szkołę.
 
Klasa IV a z okazji Dnia Dziecka wybrała się na rajd do Szewc połączony z piknikiem u Pana leśniczego, Mariusza Wertki. Podczas imprezy uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Na zakończenie dzieci mogły upiec kiełbaski przy ognisku.
 
W tym dniu wiele klas brało udział w projekcji wybranych przez siebie filmów młodzieżowych, a także wybrało się do pobliskiej cukierni na lody lub inne słodkości.
 
Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ miło i przyjemnie spędziły ten ważny dla nich dzień.
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści