Rok 2018/19 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2018/19

Biblioteka
.....................................
 5 listopada 2018 r.
Biblioteka wita pierwszaków!
Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych jest ważnym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uroczystość jak co roku odbyła się w bibliotece. Uczniowie klasy 5a przebrani za postaci z różnych bajek wprowadzili swoich młodszych kolegów w tajniki korzystania z bogatego księgozbioru. Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali inscenizacji, złożyli przysięgę i wypożyczyli pierwszą książkę. Jesteśmy pełni nadziei, że książki staną się ich wiernymi i prawdziwymi przyjaciółkami.
Wszystkim nowym czytelnikom życzymy, by codzienne czytanie sprawiało im wiele radości.
....................................
Już od kilku lat październik jest miesiącem w którym  obchodzimy święto bibliotek szkolnych. W tym roku święto przebiegało pod hasłem Książka to przyszłość. Z tej okazji biblioteka zaproponowała kilka konkursów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów.
Dużo czytam, dużo wiem - konkurs, w którym odwiedzający bibliotekę uczniowie mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Odpowiadali na pytania dotyczące znanych baśni, bajek, bohaterów lektur szkolnych, a także rozwiązywali zagadki, kalambury.
.....................................
O tytuł Mistrza czytania walczyli uczniowie klas II i III w Konkursie pięknego czytania. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z przeczytaniem nowych tekstów zawierających dialogi. Jury podobała się także interpretacja czytanych przez uczniów fragmentów przygodowej książki.
Mistrza czytania zostali:
Paweł Stępniewski kl. II a
Martyna Starz kl. IIc
Alex Lenart  kl. II b
Gabriela Toczek kl. III a
Julia Ludew  kl. III b
Karol Orawiecki kl. III b
Gratulujemy!!!
....................................
Dzień głośnego czytania to świetna okazja, by uświadomić uczniom jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. Z zaproszenia do biblioteki skorzystali uczniowie klas młodszych. Wspólnie czytaliśmy książkę lubianego przez dzieci autora Grzegorza Kasdepke. Długie przerwy między lekcjami upłynęły słuchaczom w miłej i przyjemnej atmosferze.
.....................................
Laurka z życzeniami dla biblioteki - konkurs plastyczny
Wiele pomysłowych i ładnie wykonanych prac wykonali uczniowie klas 1-3. Laurki  z życzeniami, słowami podziękowań, pięknymi cytatami i rymowankami zostały wyeksponowane w bibliotece,  a ich autorzy otrzymali słodkie co nieco.
Dziękujemy!!!
.....................................
Podsumowanie czytelnictwa za I półrocze roku szkolnego 2018/19 - wyniki
....................................
Dzień Kota w bibliotece
Koty są ulubieńcami dzieci i częstymi bohaterami książek adresowanych dla najmłodszych czytelników. Swoje święto obchodzą 17 lutego. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w bibliotece, których celem było propagowanie szacunku dla kotów, podkreślenie ich roli w naszym życiu. Uczniowie, którzy są właścicielami kotów opowiadali o ich zwyczajach, potrzebach. Poznaliśmy powiedzenia i przesądy związane z kotami.
W bibliotece zaprezentowano wystawę książek, których głównymi bohaterami są koty. Wspólnie czytaliśmy też fragmenty książki o kocie Cykorze oraz o psotnym mruczku Cukierku. Uczniowie przynieśli ze sobą portrety swoich pupili, które zostały wyeksponowane w holu szkoły.
Wszystkim kociakom życzymy jak najlepszych właścicieli !!!


Aktualizacja: kwiecień 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści