Rok 2020/21 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2020/21

Erasmus+ > Bad eating habits OUT...
....................................
 
Czekamy na lepsze czasy, ale nie bezczynnie!
 
Granice tylko fizycznie są zamknięte. Mimo pandemii, Erasmus działa.
 
Nowy projekt - nowe możliwości w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach
 
Polska Agencja Narodowa ogłosiła wyniki pierwszej rundy selekcyjnej w sektorze Edukacja Szkolna w programie Erasmus Plus. Projekt, który złożyliśmy w marcu, znalazł się w grupie dofinansowanych. Pełnimy w nim funkcję koordynatora. Projekt zatytułowany Bad eating habits OUT, doing sports IN będziemy realizować przez dwa lata, we współpracy z czterema państwami. Naszymi partnerami są uczniowie i nauczyciele z Grecji, Słowenii, Włoch i Turcji.
 
Będziemy podnosić świadomość uczniów na temat znaczenia zdrowych nawyków żywieniowych popartych aktywnością fizyczną i uważnością. Podkreślimy konsekwencje niezdrowej żywności i braku aktywności fizycznej. Ponadto pomożemy uczniom zmienić ich perspektywy i stworzyć zdrowy styl życia. Uczniowie dowiedzą się również, czym różnią się style życia w poszczególnych kulturach pod względem zajęć rekreacyjnych i żywienia.
 
W projekcie biorą udział uczniowie klas starszych. Udział jest dobrowolny. Każda aktywność jest oceniana plusami erasmusowskimi. Najbardziej zaangażowani, będą mogli wziąć udział w mobilnościach.
 
Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu wpłynie na rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim naszych uczniów, ponadto nauczy ich tolerancji i współpracy w grupie.
 
Zapraszamy do zaglądania na stronę internetową szkoły.
Koordynatorzy projektu: Iwona Majchrzyk, Ilona Przybysławska
............................
ERASMUS+
 
„BAD EATING HABITS OUT, DOING SPORTS IN”
 
W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie unijnym „Bad eating habits OUT, doing sports IN” zaczęliśmy realizację następujących aktywności:
  • utworzenie otwartej grupy  Erasmus+ ,,Bad eating habits OUT, doing sports IN”,  na portalu społecznościowym Facebook,
  • udział koordynatorów w spotkaniach on line w celu ustalenia harmonogramu pracy,
  • zaangażowanie uczniów klas IV-VIII w następujące aktywności: opis siebie po angielsku, zaprojektowanie i wybór logo projektu, stworzenie prezentacji multimedialnej o Polsce, Nowinach i naszej szkole.
  • zorganizowanie Dni Erasmusa na portalu Facebook.
 
Poznajmy się!
 
Projekt Erasmus+ to sposobność do integracji międzynarodowych zespołów, swobodnego komunikowania się uczniów w języku obcym i wzbogacenia wiedzy międzykulturowej. W związku z tym uczniowie ze wszystkich państw mieli możliwość poznania się poprzez grupę otwartą na portalu Facebook. Uczestnicy projektu pisali po angielsku krótkie informacje o sobie, o swoich zainteresowaniach, pasjach. Był to pierwszy krok do zawarcia znajomości i przełamania lodów.
 
Nasze logo!
 
Kolejną ważną aktywnością był wybór logo projektu. Uczniowie przedstawili swoje pomysły, w naszej szkole również powstało dużo przepięknych prac. Z każdego państwa zostały wytypowane 3 prace, na które mogli głosować uczniowie, nauczyciele, rodzice na portalu Facebook. Zwycięskie logo zostało zaprojektowane przez ucznia Ajda Plankar ze Słowenii. Nasze gratulacje!
 
Erasmus+ Days 12-16 kwietnia 2021
 
Kolejnym krokiem do bliższego poznania się było zorganizowanie Dni Erasmusa. Począwszy od 12 kwietnia do piątku 16 kwietnia na Facebooku, były kolejno prezentowane kraje biorące udział w projekcie, czyli Grecja, Słowenia, Włochy, Turcja i Polska. Przygotowane przez uczniów z 5 państw prezentacje przestawiają nam bliżej szkoły, w jakich uczą się nasi partnerzy, miejsca w których mieszkają. Na razie wirtualnie poznajemy nasze środowiska ale żywimy głęboką nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości spotkamy się osobiście!
 
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prezentacji i poznania naszych nowych przyjaciół
  
Presentation of Slovenia and Otočec Primary School
https://www.youtube.com/watch?v=z8p5q9_kREw
Presentation of Turkey and Sultançiftliği Secondary School İstanbul
https://www.facebook.com/groups/673021696911450
Presentation of Poland and Primary School Orlat Lwowskich Nowiny
https://www.youtube.com/watch?v=cUGOphQpRmA&list=UUl6vj9Vy1tDGg5kYPaTfLlw&index=4
Presentation of Italy and Italian school Istituto Comprensivo Giovanni Falcone Napoli"
https://www.youtube.com/watch?v=kTm6GwBW1PY
Presentation of Greece and 3o Gymnasio Neas Amisou Dramas
https://www.facebook.com/kader.guzel.395/videos/10159845550413395
  
Uczniom naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie w realizację aktywności (projekt logo, prezentacje multimedialne, przedstawianie się). Liczymy na więcej!!!
 
Koordynatorzy projektu
 
..............................
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły we wrześniu 2020 roku rozpoczęli realizację międzynarodowego  projektu „Bad eating habits OUT, doing sports IN‘’. Poprzez szereg zaplanowanych zadań  chcemy pokazać uczniom, rodzicom oraz społeczności lokalnej istotę zdrowego odżywiania  i aktywności fizycznej w naszym życiu oraz korzyści płynących z takich postaw.
W dniu 1 czerwca 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie projektowe online. Nauczyciele i uczniowie  z 5 państw (Polski, Turcji, Grecji, Słowenii i Włoch) zobaczyli się po raz pierwszy. Spotkanie prowadziła  pani Iwona Majchrzyk z racji tego, że Polska jest koordynatorem projektu.
............................
26 listopada 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie projektowe online nauczycieli i uczniów z 5 państw (Polski, Turcji, Grecji, Słowenii i Włoch) w ramach realizacji projektu: ,,Bad eating habits Out, doing sports In”.
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści