Rok 2021/22 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2021/22

Sport
.............................
Uczniowie naszej szkoły 28 października wzięli udział w projekcie sportowo–patriotycznym „KU CZCI POMORDOWANYM 1943 ROKU” organizowanym przez Klub Sportowy Stella. Na początku została przedstawiona historia o powstańcach zamordowanych w miejscu powstania pomnika znajdującego się przy KS Stella przez Panią Wicedyrektor Elżbietę Rachwał.
 
Następnie został przeczytany wiersz:
 
 
Drodzy chłopcy z lasu
 
Dziesięciu Obrońców Ojczyzny
 Rozstrzelanych niewinnie w Słowiku
 
 
Wyjęli Was z wilgotnego grobu
 Przenosili ostrożnie pomału
 Jakby w obawie aby nie przysporzyć bólu
 I cierpień martwemu już ciału
 
 
Sława i męstwo szeroko ich słynie
 Po zroszonej krwią polskiej krainie
 Cześć i chwała wodzowie Wam leśni
 Lasy o Was szumią i lud śpiewa pieśni
 
 
Żyć wiecznie będziecie Wy leśni rycerze
 Zasług waszych nikt Wam nie odbierze
 Bo w pieśniach zawarte są wasze czyny
 A skronie zdobią serc ludzkich wawrzyny
 
 
Głuszek Józefa
 „Mrówka”
 
Reprezentanci szkół i klubu przeszli pod pomnik i złożyli wieńce i świece. Po części oficjalnej młodzież wzięła udział w turnieju sportowo-łuczniczym. Najlepsi zostali nagrodzenie upominkami.
.............................
30 stycznia 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w III Marszobiegu dla WOŚP. Mimo niesprzyjającej pogody liczna grupa pokonała na stadionie dystans trzech okrążeń. W strugach deszczu i porywach wiatru nie zabrakło uśmiechu na twarzy.   
..............................
TURNIEJ ,,Z PODWÓRKA NA STADION” O PUCHAR TYMBAKU
 
FINAŁ WOJEWÓDZKI JEST NASZ!!!
 
W dniu 29.03.2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach po dłuższej przerwie wzięli udział w Turnieju Piłkarskim ,,Z podwórka na Stadion”. Do rywalizacji w powiatowym finale U-12 rozgrywanym w Ćmińsku zgłosiło się szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy. Zawodnicy z SP Nowiny pewnie pokonali swoich rówieśników w meczach grupowych i zasłużenie awansowali do ćwierćfinału. W meczach Play-off również nie dali szans rywalom pokonując drużynę z Chmielnika 4-1 i Kostomłoty 8-0. W finale Nasza drużyna spotkała się z mocną ekipą z Daleszyc, ale tu również wola walki i zdeterminowanie u młodych zawodników z Nowin pozwoliła odnieść zasłużone zwycięstwo 3-0. Tym samym awans do wielkiego Finału Wojewódzkiego stał się faktem.
 
Drużynę reprezentowali: Jakub Dąbek, Kacper Wencel, Jan Bielecki, Olaf Przeworski, Tomasz Strzelecki, Igor Bątor, Antoni Nowiński, Paweł Stępniewski, Jan Nowaczkiewicz.
 
Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i gratuluję awansu do finału.
 
Szymon Ubożak
............................
TURNIEJ ,,Z PODWÓRKA NA STADION”
Tym razem awans do Finału Wojewódzkiego w piłce nożnej uzyskali uczniowie z klas młodszych U-10 (rocznik 2012/2013). Turniej rozegrany został na obiektach Grodu Ćmińsk w dniu 12.04.2022 r., w którym uczestniczyło dwanaście drużyn z powiatu kieleckiego. Tak jak w poprzednich eliminacjach i tym razem zawodnicy pewnie wygrali fazę grupową oraz również pewnie przebrnęli przez play-off meldując się w finale powiatowym. Tu niestety już nie było tak łatwo, ponieważ na swojej drodze musieliśmy się zmierzyć z mocnymi ekipami z Masłowa i Miedzianej Góry. Po ciężkiej walce udało się jednak uzyskać awans pokonując przeciwników 4-2 (1-2) oraz 6-3 (1-2).
Drużynę reprezentowali: Cezary Kusiński, Mikołaj Moskal, Alan Czwartos, Tobiasz Chechelski, Tomasz Kruk, Maksymilian Baran, Franek Szołowski, Wojciech Szuster, Aleksander Wilk, Olaf Fałek.
Przypomnijmy, iż Finał Wojewódzki zostanie rozegrany w Nowinach dnia 16/17.05.2022 r.
Szymon Ubożak
............................
W dniu 05.04.2022 r. w Piekoszowie odbył się Turniej Świętokrzyskiej Ligi Badmintona. Uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział i zajęli odpowiednie miejsca w swojej kategorii wiekowej. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klas V-VI oraz VII-VIII.
 
Kategoria dziewcząt
Klas VII-VIII
I miejsce zajęła Milena Kempa z klasy VII e i tym samym wywalczyła sobie udział w Finale Świętokrzyskiej Ligi Badmintona
Klas V-VI
III miejsce  Aleksandra Kubecka klasa VI b

Kategoria chłopcy
Klas VII-VIII
II miejsce Alan Tkacz - kl. VII e
IV miejsce Wiktor Januszek -kl. VII c
Klas V-VI
III miejsce Bruno Chatys kl. VI b
................................
GMINNE GRANIE W PIŁKĘ NOŻNĄ
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią udało się wreszcie zorganizować gminne rozgrywki w piłce nożnej. Turniej został rozegrany na obiektach Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach. Do rywalizacji stanęły drużyny z SP Bolechowice, SP Kowala oraz gospodarz tych rozgrywek SP Nowiny. Ponad dwie godziny grania to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również świetna zabawa jaką stworzyły wszystkie ekipy. Idąc z duchem Fair – Play oraz nowymi wytycznymi ze strony PZPN nie wynik w dzisiejszych rozgrywkach był najważniejszy, lecz rozegranie turnieju po tak długiej przerwie. Dziękujemy za udział przybyłym szkołom.
Szymon Ubożak
............................
XXII TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
II MIEJSCE  DLA SP NOWINY U-10 W FINALE WOJEWÓDZKIM!!!
W minionych dniach 16/17.05.2022 r. w Nowinach na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka  Kultury rozegrane zostały Finały Wojewódzkie w Piłce Nożnej XXII Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Powiat kielecki reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich  w Nowinach, która miała swój udział w dwóch kategoriach wiekowych U-12 oraz U-10.
W pierwszym dniu rozgrywek do rywalizacji stanęli starsi chłopcy z rocznika 2010 (U-12). W fazie  grupowej nasza drużyna rywalizowała z: SP Klimontów, SP Końskie, SP Busko-Zdrój. Po  emocjonujących meczach grupowych meldujemy się w fazie Play-off. Tutaj niestety musieliśmy uznać  wyższość rywali przegrywając z SP 25 Kielce 3-0. Drużyna SP Nowiny U-12 kończy rywalizację w Finale  Wojewódzkim na V miejscu.
Drużynę SP Nowiny U - 12 reprezentowali: Jakub Dąbek, Kacper Wencel, Jan Nowaczkiewicz, Tomasz  Strzelecki, Jan Bielecki, Olaf Przeworski, Antoni Nowiński, Igor Bątor, Paweł Stęplewski, Oliwier  Stachaczyk.
Drugi dzień batalii w rozgrywkach o Puchar Tymbarku, to również udział naszej drużyny SP Nowiny,  która tym razem rywalizowała w młodszej kategorii U-10 (rocznik 2012). Tym razem w grupie  finałowej spotkaliśmy się z drużynami z: UKS Orlik Klimontów, PSP3 Busko-Zdrój, UKS Ożarów. Mecze rozgrywane były w czasie 2x10 min i niewątpliwie dostarczyły nie lada emocji licznie zgromadzonej  publiczności na stadionie w Nowinach. Pewnie przebrnięta faza grupowa przez młodych zawodników z Nowin pozwoliła zameldować się w fazie półfinałowej. Tu na naszych zawodników czekała ekipa ze  Starachowic uważana za faworyta tych rozgrywek. Po zaciętej walce i determinacji mamy finał  pokonując zdecydowanie swoich rywali.
Finał…
SP Nowiny & Aktywny Junior 2021 Połaniec.
Mecz drużyn, które zdecydowanie zasługiwały na to, aby być w wielkim finale dostarczył wielu emocji  nie tylko tych piłkarskich, ale i tych wzruszających. Licznie zgromadzeni kibice obu drużyn zobaczyli  mecz godny finału, jednak to goście w końcowej fazie cieszyli się ze zwycięstwa wygrywając ten  pojedynek. Radość = łzy!!! Gratulujemy rywalom, gratulujemy również zawodnikom z SP Nowiny,  którzy są wicemistrzami województwa świętokrzyskiego.
Drużynę SP Nowiny U-10 reprezentowali: Mikołaj Moskal, Tobiasz Chechelski, Cezary Kusiński  (najlepszy bramkarz turnieju), Tomasz Kruk, Maksymilian Baran, Alan Czwartos, Aleksander Wilk, Olaf  Fałek, Franciszek Szołowski, Wojciech Szuster.
Ze sportowym pozdrowieniem: Szymon Ubożak
..............................
31 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Zawodach Lekkoatletycznych w Staszowie. Każdy zawodnik uczestniczył w 4  konkurencjach: bieg na 60 metrów, na 600 - 1000 metrów, skok w dal i rzut piłeczką  palantową. Chłopcy zajęli VI miejsce, a dziewczęta VII. Rywalizowaliśmy ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego z terenu naszego województwa. Największy sukces odniósł Bruno Chatys zajmując III miejsce.
............................
Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Nowinach została zorganizowana Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw dla klas I-III. Patronatem zawodów był Wojewódzki  Szkolny Związek Sportowy w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. W czterech konkurencjach uczestniczyło 36 uczniów z młodszych klas. Były to: bieg sztafetowy, zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg z przeszkodami oraz skoki z piłką siatkową. Koordynatorem zawodów w naszej szkole była pani Jolanta Gołda we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, sędziując poszczególne wyścigi olimpiady. Do Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach zostało przekazane sprawozdanie z rywalizacji drużyn, a także ogólny czas naszej szkoły. Czekamy na porównanie wyników z innymi szkołami w województwie. Szkoły i uczniowie uczestniczący w turnieju otrzymają pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody niespodzianki ufundowane  przez Urząd Marszałkowski.
.............................
Dnia 14 czerwca 2022 roku w Radoszycach odbył się „TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH” w badmintona organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Nasi uczniowie (Nikola Jezierska II c, Katarzyna Kasperek II c, Lena Kowalewska I b, Konrad Pękalski I a, Aleksander Zaborowicz III c) wzięli w nim udział i dzielnie się spisali.
W kategorii dziewcząt U9
III miejsce zajęła Antonina Jamioł z klasy II c
Pozostali uczniowie świetnie reprezentowali szkołę, zajęli miejsca zaraz za podium. Gratulujemy naszym zdolnym sportowcom. Dziękujemy za udział w turniejach całej naszej drużynie oraz życzymy wspaniałych wakacji.
Ze sportowym pozdrowieniem
Opiekunowie
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści