Rok 2022/23

Sport
............................
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ KLAS IV - VIII
W miesiącach październik i listopad rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej dla klas IV – VI oraz VII – VIII. Turniej ten rozgrywany jest od ponad 10 lat. Zawodnicy rywalizują ze sobą na przerwach, a główną ideą tego turnieju jest aktywne spędzanie przez uczniów czasu wolnego. Mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym piłkarzom, ale również licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo reagowała podczas zmagań zawodników.
W kwalifikacji końcowej wśród młodszych klas zwyciężyła drużyna IV b reprezentowana przez: Cezary Kusiński, Tobiasz Chechelski, Mikołaj Moskal, Tomasz Kruk. Drugie miejsce zajęła klasa V a, klasa VI b uplasowała się na trzeciej pozycji. Natomiast w starszym roczniku zwycięzcą została klasa VIII a, którą reprezentowali: Bartłomiej Jacecko, Natan Wójcik, Antoni Palus, Lewandowski Kacper, Brunon Surowiec, Jakub Młodawski, Szymon Sołtys, Marcel Szumera. Na drugiej pozycji uplasowała się klasa VII a, a trzecie miejsce przypadło klasie VII b. Dziękuję zawodnikom za sportową rywalizację
Ze sportowym pozdrowieniem: Szymon Ubożak
................................
FINAŁOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE
Turniej badmintona, w którym brali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowinach to cykliczna impreza sportowa, rozgrywana w ramach Szkolnych Zawodów Sportowych. Finał Wojewódzki tym razem został rozegrany w Suchedniowie a do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z: SP 3 Suchedniów, SP Zagnańsk, SP Ćmińsk, SP Ostojów. Szkołę Podstawową z Nowin reprezentowali uczniowie: Julia Kopolovets, Milena Kempa, Alan Tkacz, Wiktor Januszek. W kategorii dziewcząt Nasze zawodniczki zajęły trzecie miejsce, natomiast w kategorii chłopców uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Trzeba podkreśli, że turniej stał na wysokim poziomie a uczniowie z SP Nowiny pokazali się z bardzo dobrej strony. Wielkie gratulacje dla Naszych zawodników za osiągnięty sukces.
Ze sportowym pozdrowieniem: Beata Woźniak, Szymon Ubożak
W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach z badmintona w ramach programu „Edukacja poprzez Sport” ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Fundacją Narodowy Badminton.
Celem tego projektu było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz rozwój i popularyzacja badmintona.
Dobrowolny udział uczniów kl. I – VIII miał na celu „zagospodarowanie” oraz wypełnienie ich wolnego czasu poprzez zachęcanie do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych oraz turniejach badmintonowych. Zajęcia okazały się dla wielu nową ciekawą formą spędzenia czasu, jak również narzędziem profilaktyki zdrowotnej i rozwoju psychofizycznego.
Poprzez sport dzieci i młodzież uczą się systematyczności i pracowitości a także radzenia sobie z porażką. Uprawianie sportu kształci nawyki czynnego wypoczynku oraz integruje środowisko szkolne i lokalne. Taka forma edukacji jest niezbędna do pobudzania wyobraźni i odkrywania możliwości, jakie niesie ze sobą np. badminton.
Szkoła pozyskała nowy sprzęt sportowy: rakietki i lotki do badmintona, siatki do rozgrywania turniejów, a uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe koszulki.
...........................
W dniach 13 i 22 kwietnia uczniowie Naszej Szkoły mieli przyjemność rywalizować w eliminacyjnym turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
W pierwszych eliminacjach uczestniczyli zawodnicy w kategorii U-10. W meczach grupowych Nasi zawodnicy pokonując po drodze kolejnych rywali nie mieli żadnych problemów, aby awansować do fazy finałowej. W finałowym turnieju powiatowym uplasowaliśmy się na drugim miejscu, co nie pozwoliło nam na awans do ścisłego finału wojewódzkiego.
Turniej ,,nr 2” to rozgrywki w kategorii U-12 (rocznik 2011/2012). Uczniowie Naszej Szkoły pokonując rywali w fazie grupowej zameldowali się w ćwierćfinale tych rozgrywek. Do zobaczenia za rok
Szymon Ubożak
Mamy puchar. Dziewczyny z klas V - VI zajęły VI miejsce w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 4-boju Lekkoatletycznym w Staszowie. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena  Sularz, Aleksandra Kubecka, Zofia Bartocha, Zuzanna Łyczek, Maja Czop, Lena Głuch, Maja Tkacz.

.............................
Bieg dla Europy
W dniu 30 maja 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach wzięli udział w ,,Biegu dla Europy” organizowanym na stadionie lekkoatletycznym w Nowinach. Cieszy nas niewątpliwie bardzo duża frekwencja uczniów, którzy z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rywalizacji sportowej.