Rok 2022/23 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2022/23

Sport
............................
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ KLAS IV - VIII
W miesiącach październik i listopad rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej dla klas IV – VI oraz VII – VIII. Turniej ten rozgrywany jest od ponad 10 lat. Zawodnicy rywalizują ze sobą na przerwach, a główną ideą tego turnieju jest aktywne spędzanie przez uczniów czasu wolnego. Mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym piłkarzom, ale również licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo reagowała podczas zmagań zawodników.
W kwalifikacji końcowej wśród młodszych klas zwyciężyła drużyna IV b reprezentowana przez: Cezary Kusiński, Tobiasz Chechelski, Mikołaj Moskal, Tomasz Kruk. Drugie miejsce zajęła klasa V a, klasa VI b uplasowała się na trzeciej pozycji. Natomiast w starszym roczniku zwycięzcą została klasa VIII a, którą reprezentowali: Bartłomiej Jacecko, Natan Wójcik, Antoni Palus, Lewandowski Kacper, Brunon Surowiec, Jakub Młodawski, Szymon Sołtys, Marcel Szumera. Na drugiej pozycji uplasowała się klasa VII a, a trzecie miejsce przypadło klasie VII b. Dziękuję zawodnikom za sportową rywalizację
Ze sportowym pozdrowieniem: Szymon Ubożak
................................
FINAŁOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE
Turniej badmintona, w którym brali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowinach to cykliczna impreza sportowa, rozgrywana w ramach Szkolnych Zawodów Sportowych. Finał Wojewódzki tym razem został rozegrany w Suchedniowie a do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z: SP 3 Suchedniów, SP Zagnańsk, SP Ćmińsk, SP Ostojów. Szkołę Podstawową z Nowin reprezentowali uczniowie: Julia Kopolovets, Milena Kempa, Alan Tkacz, Wiktor Januszek. W kategorii dziewcząt Nasze zawodniczki zajęły trzecie miejsce, natomiast w kategorii chłopców uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Trzeba podkreśli, że turniej stał na wysokim poziomie a uczniowie z SP Nowiny pokazali się z bardzo dobrej strony. Wielkie gratulacje dla Naszych zawodników za osiągnięty sukces.
Ze sportowym pozdrowieniem: Beata Woźniak, Szymon Ubożak
............................
W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach z badmintona w ramach programu „Edukacja poprzez Sport” ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Fundacją Narodowy Badminton.
Celem tego projektu było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz rozwój i popularyzacja badmintona.
Dobrowolny udział uczniów kl. I – VIII miał na celu „zagospodarowanie” oraz wypełnienie ich wolnego czasu poprzez zachęcanie do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych oraz turniejach badmintonowych. Zajęcia okazały się dla wielu nową ciekawą formą spędzenia czasu, jak również narzędziem profilaktyki zdrowotnej i rozwoju psychofizycznego.
Poprzez sport dzieci i młodzież uczą się systematyczności i pracowitości a także radzenia sobie z porażką. Uprawianie sportu kształci nawyki czynnego wypoczynku oraz integruje środowisko szkolne i lokalne. Taka forma edukacji jest niezbędna do pobudzania wyobraźni i odkrywania możliwości, jakie niesie ze sobą np. badminton.
Szkoła pozyskała nowy sprzęt sportowy: rakietki i lotki do badmintona, siatki do rozgrywania turniejów, a uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe koszulki.
...........................
W dniach 13 i 22 kwietnia uczniowie Naszej Szkoły mieli przyjemność rywalizować w eliminacyjnym turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
W pierwszych eliminacjach uczestniczyli zawodnicy w kategorii U-10. W meczach grupowych Nasi zawodnicy pokonując po drodze kolejnych rywali nie mieli żadnych problemów, aby awansować do fazy finałowej. W finałowym turnieju powiatowym uplasowaliśmy się na drugim miejscu, co nie pozwoliło nam na awans do ścisłego finału wojewódzkiego.
Turniej ,,nr 2” to rozgrywki w kategorii U-12 (rocznik 2011/2012). Uczniowie Naszej Szkoły pokonując rywali w fazie grupowej zameldowali się w ćwierćfinale tych rozgrywek. Do zobaczenia za rok
Szymon Ubożak
...........................
Mamy puchar. Dziewczyny z klas V - VI zajęły VI miejsce w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 4-boju Lekkoatletycznym w Staszowie. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena  Sularz, Aleksandra Kubecka, Zofia Bartocha, Zuzanna Łyczek, Maja Czop, Lena Głuch, Maja Tkacz.

.............................
Bieg dla Europy
W dniu 30 maja 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach wzięli udział w ,,Biegu dla Europy” organizowanym na stadionie lekkoatletycznym w Nowinach. Cieszy nas niewątpliwie bardzo duża frekwencja uczniów, którzy z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rywalizacji sportowej.
Wyniki Biegu dla Europy:
Kat. I-III
Dziewczyny
I miejsce Katarzyna Kasperek, SP Nowiny
II miejsce Nikola Jezierska, SP Nowiny
III miejsce Malwina Marzec, SP Nowiny
Chłopcy
I miejsce Alan Czwartos, SP Nowiny
II miejsce Aleksander Rozborski, SP Nowiny
III miejsce Sasza Piven, SP Nowiny
Kat. IV-VI
Dziewczyny
I miejsce Zuzanna Łyczek, SP Nowiny
II miejsce Martyna Hałas, SP Bolechowice
III miejsce Zofia Bartocha, SP Nowiny
Chłopcy
I miejsce Oskar Białek, SP Bilcza
II miejsce Aleksander Zięba, SP 34 Kielce
III miejsce Tobiasz Chechelski, SP Nowiny
Kat. VII-VIII
Dziewczyny
I miejsce Magdalena Sularz, SP Nowiny
II miejsce Anna Stępniewska, SP Nowiny
III miejsce Oliwia Łysak, SP Nowiny
Chłopcy
I miejsce Tomasz Szwajkowski, SP Gnieździska
II miejsce Konrad Cieślak, SP Nowiny
III miejsce Alan Tkacz, SP Nowiny
Serdecznie gratulujemy wyników, ducha walki i postawy fair play: Nauczyciele SP, W-F
..............................
Turniej Badmintona Szkół Podstawowych GRAND PRIX DOLINY NIDY 2023
W dniu 20 marca 2023 r. rozpoczął się Turniej Badmintona Szkół Podstawowych GRAND PRIX DOLINY NIDY 2023.
W zawodach brali udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Nowin, Kielc, Ćmińska oraz Morawicy. Rozgrywki przeprowadzono systemem gier pojedynczych. Dzieci rywalizowały w trzech  kategoriach: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.
Po rozegraniu trzech spotkań, w dniu 2 czerwca 2023 r. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Morawicy, odbyły się Finały Turnieju Badmintona Grand Prix Doliny Nidy 2023, gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy.
Wyniki:
1. Miejsce - Szkoła Podstawowa w Ćmińsku
2. Miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowinach
3. Miejsce - Szkoła Podstawowa w Morawicy
4. Miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa im. St. Kostki z Kielc
Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Wyniki przedstawiają się następująco:
Dziewczęta:
kl. I - III
I miejsce - Kasperek Katarzyna, kl. III c
II miejsce - Antonina Jamioł, kl. III c
III miejsce - Lena Kowalewska, kl. II b
III miejsce - Nikola Jezierska, kl. III c
kl. IV - VI
V miejsce - Viktoria Taranyan, kl. IV c
Chłopcy:
kl. I - III
II miejsce - Antoni Kuliński, kl. I c
III miejsce - Konrad Pękalski, kl. II a
IV miejsce - Paweł Miernik, kl. II a
kl. VII – VIII
IV miejsce - Alan Tkacz, kl. VIII e
II miejsce - Wiktor Januszek, kl. VIII c
Nagrody dla zwycięzców wręczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Morawica Marcin Dziewięcki.
Szkołę Podstawową im. Orląt Lwowskich w Nowinach reprezentowali: Lena Kowalewska, Antonina Jamioł, Nikola Jezierska, Katarzyna Kasperek, Maja Mocur, Viktoria Taranyan, Julia Sularz, Milena Kempa, Antoni Kuliński, Paweł Miernik, Piotr Miernik, Konrad Pękalski, Wiktor Januszek i Alan Tkacz.
W turnieju startowało łącznie 137 uczniów.
Zawody objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Beata Woźniak
............................
20 czerwca 2023 roku w Rytwianach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Zawodach Lekkoatletycznych. Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopców IV. Tobiasz Chechelski został wicemistrzem województwa w 3-boju LA. Nadia Jantura zajęła IV miejsce. Wszyscy startowali w trzech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści