Rok szkolny 2019/20 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Rok szkolny 2019/20

Organizacje szkolne > Szkolny Klub Bezp.
 
.....................................
18 i 19 września 2019 r. naszą szkołę odwiedziły Policjantki - st. post. Katarzyna Zapała i mł. asp. Alicja Bartłomiejczak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mundurowe przeprowadziły w klasach V – VIII prelekcje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy.
 
Podczas spotkań policjantki tłumaczyły, czym jest odpowiedzialność prawna nieletnich oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze może zastosować Sąd Rodzinny. Funkcjonariuszki wyjaśniały również pojęcia takie jak: demoralizacja, czyn karalny. Mówiły o rodzajach przemocy ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy. Poruszały kwestie związane z zagrożeniami w sieci internetowej oraz informowały, jak bezpiecznie z niej korzystać. Omawiane zagadnienia popierały przykładami z życia. Uczestnikom wskazywano właściwe postawy oraz sposoby radzenia sobie w przypadku pojawienia się problemów. Na koniec wyświetlono film edukacyjny podsumowujący przekazane treści.
 
Uczniowie z chęcią angażowali się w dyskusję podczas trwania spotkań i zadawali policjantkom wiele pytań. Liczymy na to, że była to dobra lekcja, która zaowocuje w przyszłości.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego