SKO_2019_20 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

SKO_2019_20

Projekty > SKO
.................................
Nagroda w Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla Szkoły Podstawowej w Nowinach
W corocznym "Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli" nasza placówka otrzymała nagrodę III stopnia, równoznaczną z gratyfikacją finansową w wysokości 1 tys. złotych. Szkolni opiekunowie SKO zostali uhonorowani Brązowymi Odznakami. Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. W szkole inicjowanych jest wiele działań zgodnych z programem SKO, o których szczegółowo można dowiedzieć się odwiedzając blog SP Nowiny SKO na platformie internetowej Szkolne Blogi.
 
Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci do programu SKO w roku szkolnym 2019/2020. SKO-wicze mają możliwość brania udziału w zajęciach edukacji finansowej, konkursach, wycieczkach, a co najważniejsze mogą gromadzić na swoich kontach środki, które później przeznaczą na zakup wymarzonych rzeczy.
 
Opiekunowie SKO: Agata Rogozińska,  Robert Jedynak
......................................
Uczniowie naszej szkoły zapisani do programu Szkolnej Kasy Oszczędności wzięli udział w zajęciach edukacji finansowej. Lekcja odbyła się w oddziale banku PKO BP przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. W progach banku powitała nas Pani Aneta Sowiar-Pyczek, która jest koordynatorem SKO współpracującym z naszą szkołą. Podczas spotkania z Panią Anetą, które odbyło się w gabinecie dyrektora oddziału, młodzi SKO-wicze poznali tajniki oszczędzania, zaznajomili się z informacjami dotyczącymi banknotów oraz jednostek monetarnych w Polsce, a także dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z bankiem i jego historią. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań dotyczących funkcjonowania placówki. Znakomitą atrakcją okazała się galeria kart płatniczych z wyjątkowymi wzorami graficznymi, którą mogli podziwiać młodzi SKO-wicze. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani kolorowymi upominkami z logo Szkolnej Kasy Oszczędności.
......................................
W bieżącym roku program Szkolnej Kasy Oszczędności obchodzi swoją 85 rocznicę powstania. W celu upamiętnienia tego wydarzenia w naszej szkole zorganizowano dwa konkursy: ogólnopolski dla uczniów klas I-III na projekt banknotu o nominale 85 złotych na 85 lat SKO oraz wewnątrzszkolny dla uczniów klas IV-V dotyczący wiedzy z zakresu historii SKO i finansów.
 
Zainteresowanie ogólnopolskim konkursem przerosło nasze oczekiwania. Do szkoły napłynęło mnóstwo prac z różnych zakątków Polski. Po dokładnym zapoznaniu się z dostarczonymi projektami, komisja konkursowa podjęła następujące decyzje co do laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursie.
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Banknot 85 złotych na 85 lat SKO” (wyniki)
 
1 miejsce (ex aequo)
 
Dominika Przybylska kl. III - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu
Karolina Grojec kl. II - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach
 
2 miejsce (ex aequo)
 
Antoni Zawada kl. III - Zespół Szkół w Niebocku
Jowita Kapuścińska kl. I - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu
Eryk Januszek kl. I - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach
 
3 miejsce (ex aequo)
 
Patryk Pąśko kl. II - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach
Wiktoria Suchocka kl. I - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie
Lena Kowalska kl. I - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu
 
 Wyróżnienia:
 
Julia Cieszewska kl. II - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie
Antonina Bieńko kl. III - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu
Alicja Kasza kl. I - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach
 
W szkolnym konkursie wiedzy o SKO i historii pieniądza udział wzięło dziesięciu uczniów reprezentujących klasy IV-V. Zmagania przeprowadzono w formie quizu w internetowej aplikacji Kahoot, a ostateczne wyniki przedstawiały się następująco.
 
1. Wiktor Januszek V c -12418 pkt.
2. Maja Gorzelska IV b - 11908 pkt.
3. Julia Kozieł IV a - 9573 pkt.
4. Mikołaj Krzeszowski V c - 9128 pkt.
5. Alicja Wawrzycka IV a - 9115 pkt.
6. Luiza Konopacka IV b - 8810 pkt.
7. Damian Giełżecki V e -  7514 pkt.
8. Hanna Dańczuk IV b -7467 pkt.
9. Natan Wójcik V a - 6313 pkt.
10. Marcel Szumera V a - 4576 pkt.
 
Szczegółowe informacje dotyczące obu konkursów dostępne są na blogu SP Nowiny SKO, znajdującym się na platformie internetowej Szkolne Blogi.
...................................
Sukces w ogólnopolskim konkursie SKO
Miło nam poinformować, że blog SP Nowiny SKO znalazł się wśród pięciu najlepszych blogów marcowej edycji ogólnopolskiego konkursu "SKO Blog Miesiąca". Pomimo sporego wyzwania edukacyjnego, z którym się teraz wszyscy mierzymy, komisja konkursowa doceniła inicjatywy prezentowane na naszym blogu, oceniając je jako pomysłowe i kreatywne. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy w ostatnim miesiącu bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu bloga. W czasie nauki zdalnej blog stał się miejscem, gdzie uczniowie mają możliwość  pracy z wieloma ciekawymi materiałami związanymi nie tylko z edukacją finansową projektu SKO.  W marcu na blogu ukazywały się zagadnienia związane m. in. z informatyką, bezpieczeństwem cyfrowym, ekologią i zdrowym trybem życia. Na początku ubiegłego miesiąca udało się także przeprowadzić garść projektowych przedsięwzięć w szkole. Jest nam bardzo miło, że mimo kilku kluczowych działań, które musieliśmy przełożyć, komisja konkursowa tak wysoko oceniła całokształt naszej pracy w marcowej edycji konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które publikowane są na platformie internetowej Szkolne Blogi. (link poniżej)
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści