SKO_2019_20 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

SKO_2019_20

Projekty > SKO
.................................
Nagroda w Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla Szkoły Podstawowej w Nowinach
W corocznym "Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli" nasza placówka otrzymała nagrodę III stopnia, równoznaczną z gratyfikacją finansową w wysokości 1 tys. złotych. Szkolni opiekunowie SKO zostali uhonorowani Brązowymi Odznakami. Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. W szkole inicjowanych jest wiele działań zgodnych z programem SKO, o których szczegółowo można dowiedzieć się odwiedzając blog SP Nowiny SKO na platformie internetowej Szkolne Blogi.
 
Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci do programu SKO w roku szkolnym 2019/2020. SKO-wicze mają możliwość brania udziału w zajęciach edukacji finansowej, konkursach, wycieczkach, a co najważniejsze mogą gromadzić na swoich kontach środki, które później przeznaczą na zakup wymarzonych rzeczy.
 
Opiekunowie SKO: Agata Rogozińska,  Robert Jedynak
......................................
Uczniowie naszej szkoły zapisani do programu Szkolnej Kasy Oszczędności wzięli udział w zajęciach edukacji finansowej. Lekcja odbyła się w oddziale banku PKO BP przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. W progach banku powitała nas Pani Aneta Sowiar-Pyczek, która jest koordynatorem SKO współpracującym z naszą szkołą. Podczas spotkania z Panią Anetą, które odbyło się w gabinecie dyrektora oddziału, młodzi SKO-wicze poznali tajniki oszczędzania, zaznajomili się z informacjami dotyczącymi banknotów oraz jednostek monetarnych w Polsce, a także dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z bankiem i jego historią. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań dotyczących funkcjonowania placówki. Znakomitą atrakcją okazała się galeria kart płatniczych z wyjątkowymi wzorami graficznymi, którą mogli podziwiać młodzi SKO-wicze. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani kolorowymi upominkami z logo Szkolnej Kasy Oszczędności.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego