SKO_2020_21 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

SKO_2020_21

Projekty > SKO
.....................................
Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla Szkoły Podstawowej w Nowinach
 
W corocznym "Konkursie SKO dla Szkół i Nauczycieli" nasza placówka otrzymała Nagrodę II Stopnia, równoznaczną z gratyfikacją finansową w wysokości 2 tysięcy złotych. Szkolny opiekun SKO został uhonorowany Srebrną Odznaką.
 
Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. W szkole inicjowanych jest wiele działań zgodnych z założeniami programu, o których szczegółowo można dowiedzieć się odwiedzając blog SP Nowiny SKO, prowadzony na platformie internetowej Szkolne Blogi.
 
Zachęcamy rodziców, aby zapisywali swoje dzieci do programu SKO w roku szkolnym 2020/2021. Ubiegły rok szkolny był rekordowy pod względem przystąpienia nowych członków do projektu banku PKO BP. Skład młodych SKO-wiczów został powiększony o 34 osoby, a łączna ilość uczniów naszej szkoły, posiadających własne konto bankowe zamyka się w liczbie 75.
 
Opiekun SKO
 Robert Jedynak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego