Szachy - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Szachy

Rozrywka
.............................
Turniej Szachowy
Z okazji Walentynek w dniach od 14 do 16 lutego 2022 r. odbył się szkolny turniej szachowy dla uczniów z klas: I a, I b, I c, II b, II c, III c. Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra planszowa, ciekawa sportowa rozrywka przyciąga niczym magnez coraz to młodszych graczy już z klas pierwszych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z grą w szachy również przeciwko komputerowi. Celem turnieju było rozwijanie swoich pasji i wyłonienie indywidualnych mistrzów. Zostali nimi uczniowie z poszczególnych klas.
 
Klasa I a
I miejsce:  Konrad Pękalski, Paweł Miernik
Wyróżnienie: Bartosz Rycąbel
 
Klasa I b
I miejsce: Hanna Cichy, Oskar Czerwik  
Wyróżnienie: Hanna Piotrowska, Patrycja Malinowska
 
Klasa I c
I miejsce: Liliana Wicik, Urszula Kwasiborska, Wojciech  Coś
Wyróżnienie: Stanisław Piotrowicz
 
Klasa II a
Wyróżnienie: Antoni Wójcik

Klasa II b
I miejsce: Maja Kosior, Maksymilian Lewandowski
Wyróżnienie: Jan Wojnowski
 
Klasa II c
Wyróżnienie: Alicja Musińska
 
Klasa III c
I miejsce: Wiktoria Taranyan
 
Klasa IV a
Wyróżnienie: Jakub Zawiasa
 
Uczniowie z poszczególnych klas mogli również zaprezentować swoje umiejętności plastyczne. Tematyka konkursu: "Moja ulubiona figura szachowa". Prace były wykonane dowolną techniką. Wystawka prac plastycznych znajduje się na korytarzu szkolnym. Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie.
Konkurs został  przeprowadzony pod nadzorem n-li: p. E. Zawadzkiej, L. Jędrochy-Kubickiej, A. Nowak.
..................................
Turniej szachowy
W dniach od 14 do 17 czerwca 2021 r. odbył się szkolny turniej szachowy dla uczniów z klas I-III. Uczestniczyło w nim 33 uczniów. Celem turnieju było rozwijanie swoich pasji, popularyzacja  szachów wśród dzieci oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów. Zostali nimi uczniowie z poszczególnych klas:
 
Klasa I a
 
I miejsce: Bartosz Gołuzd, Jakub Gołuzd, Antoni Wójcik, Alan Czwartos
II miejsce - Zuzanna Krasoń,  Iga Zawadzka
Wyróżnienie: Hanna Adamczyk, Bartłomiej Kalinowski, Oliwia Jasiak, Zofia Kaczor
 
Klasa I c  
 
I miejsce :Bartosz Adamczyk, Alicja Musińska
II miejsce : Nikola Jezierska,  Filip  Poros
III miejsce: Katarzyna Kasperek
Wyróżnienie: Kacper Górecki, Zuzanna Adamczyk, Maja Kosior (kl. I b)
 
Klasa II c
 
I miejsce:  Wiktoria Taranyan, Franciszek Trojan
II miejsce: Dariusz Kwasiborski
III miejsce: Aleksander Sabat, Natalia Barwicka, Antonina Łysak,
Wyróżnienie: Aleksander Zaborowicz
 
Klasa III b
 
I miejsce: Tomasz Ciapciak, Michał Zieliński, Lena Głuch
II miejsce: Anna Łysak, Emilia Janowska
III miejsce: Maja Tkacz, Dagmara Rym
Wyróżnienie: Maja Zielińska
  
Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. Dzieci uczyły się zasad fair play. Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra planszowa, ciekawa rozrywka sportowa, przyciąga niczym magnez coraz to młodszych graczy z klas pierwszych, drugich i trzecich. Wszyscy otrzymali słodycze i upominki. Nad przebiegiem turnieju czuwały panie: E. Zawadzka, Agnieszka Nowak, Agnieszka Piotrowska.
.......................................
Turniej szachowy
W dniu 20.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Nowinach odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. W turnieju wzięli udział chętni uczniowie z klas drugich: IIa - 6 uczniów, IIb - 15 uczniów, IIc- 9 uczniów. Turniej otworzyła wicedyrektor p. Sylwia Trepka, która życzyła wszystkim zawodnikom sukcesów i sportowej rywalizacji. Nad przebiegiem turnieju czuwały panie: E. Zawadzka, G. Żak, J. Golmento-Bobrowska.
Wyniki turnieju:
I miejsce - Emilia Janowska IIb
I miejsce - Antoni Piotrowicz IIa
II miejsce - Tomasz Ciapciak IIb, Michał Zieliński IIb
III miejsce - Maja Tkacz IIb, Zuzanna Łyczek IIa
Wyróżnieni uczniowie z klasy II b: Maja Zielińska, Alicja Gwizd, Maja Czop, Anna Łysak, Adam Matysiak. Wyróżnieni uczniowie z kl. IIc: Agata Matysiak, Natalia Majda, Jakub Zawiasa, Bartłomiej Woś, Mikołaj Kaczmarczyk. Najlepsi szachiści otrzymali dyplomy i słodycze, a pozostali uczniowie cukierki ufundowane przez panią od zajęć szachowych. Zakończenie turnieju podsumowała dyrektor szkoły p. Joanna Wojcieszyńska.
.....................................
6 grudnia 2018
Mikołajki szachowe
 
W ramach Mikołajek 13 uczniów z naszej szkoły z klas I-III pojechało na I Mikołajkowy Turniej Szachowy do Kowali. Tam zostaliśmy przywitani przez organizatorów przebranych za Mikołajów na czele z dyrekcją tutejszej szkoły. W turnieju uczestniczyli młodzi szachiści ze szkół z Kowali, Nowin i Bolechowic. Gdy podczas gry na twarzach zawodników widać było skupienie, nieoczekiwanie pojawił Św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodycze czym sprawił im dużą radość i niespodziankę. Podczas trwania imprezy uczniowie dobrze się bawili i mieli satysfakcję z możliwości rywalizowania z rówieśnikami z innych szkół. Najlepszym szachistą okazał się nasz uczeń Wiktor Wito z kl. IIa, a najlepszą szachistką okazała się Zuzanna Kita z kl. IIc. Otrzymali  oni nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła I miejsce za co została uhonorowana okolicznościowym dyplomem. Następny turniej zaplanowany jest w naszej szkole im. Orląt Lwowskich w Nowinach.
Aktualizacja: lipiec 2022 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści