Szachy - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Szachy

Rozrywka
.......................................
Turniej szachowy
W dniu 20.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Nowinach odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. W turnieju wzięli udział chętni uczniowie z klas drugich: IIa - 6 uczniów, IIb - 15 uczniów, IIc- 9 uczniów. Turniej otworzyła wicedyrektor p. Sylwia Trepka, która życzyła wszystkim zawodnikom sukcesów i sportowej rywalizacji. Nad przebiegiem turnieju czuwały panie: E. Zawadzka, G. Żak, J. Golmento-Bobrowska.
Wyniki turnieju:
I miejsce - Emilia Janowska IIb
I miejsce - Antoni Piotrowicz IIa
II miejsce - Tomasz Ciapciak IIb, Michał Zieliński IIb
III miejsce - Maja Tkacz IIb, Zuzanna Łyczek IIa
Wyróżnieni uczniowie z klasy II b: Maja Zielińska, Alicja Gwizd, Maja Czop, Anna Łysak, Adam Matysiak. Wyróżnieni uczniowie z kl. IIc: Agata Matysiak, Natalia Majda, Jakub Zawiasa, Bartłomiej Woś, Mikołaj Kaczmarczyk. Najlepsi szachiści otrzymali dyplomy i słodycze, a pozostali uczniowie cukierki ufundowane przez panią od zajęć szachowych. Zakończenie turnieju podsumowała dyrektor szkoły p. Joanna Wojcieszyńska.
.....................................
6 grudnia 2018
Mikołajki szachowe
 
W ramach Mikołajek 13 uczniów z naszej szkoły z klas I-III pojechało na I Mikołajkowy Turniej Szachowy do Kowali. Tam zostaliśmy przywitani przez organizatorów przebranych za Mikołajów na czele z dyrekcją tutejszej szkoły. W turnieju uczestniczyli młodzi szachiści ze szkół z Kowali, Nowin i Bolechowic. Gdy podczas gry na twarzach zawodników widać było skupienie, nieoczekiwanie pojawił Św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodycze czym sprawił im dużą radość i niespodziankę. Podczas trwania imprezy uczniowie dobrze się bawili i mieli satysfakcję z możliwości rywalizowania z rówieśnikami z innych szkół. Najlepszym szachistą okazał się nasz uczeń Wiktor Wito z kl. IIa, a najlepszą szachistką okazała się Zuzanna Kita z kl. IIc. Otrzymali  oni nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła I miejsce za co została uhonorowana okolicznościowym dyplomem. Następny turniej zaplanowany jest w naszej szkole im. Orląt Lwowskich w Nowinach.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego