Szybuj bezpiecznie... - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Szybuj bezpiecznie...

Projekty
Rok szkolny 2023/24
........................
„Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”
 
W ramach projektu "Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze" przeprowadzono w naszej szkole dwa konkursy związane z założeniami programu. Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne na temat "Komputery są bezpieczne - do nauki użyteczne", natomiast uczniowie klas IV-VIII przygotowywali prezentacje multimedialne pt. "Internet jest na całym świecie, a świat cały w Internecie". Po rozpatrzeniu wszystkich prac przez Komisję Konkursową wyniki szkolnego etapu prezentują się następująco:

Laureaci konkursu (klasy I-III):

Michał Stępniewski (2d), Izabela Tomaszewska (2b), Jan Nowak (2d)
Wyróżnienie I stopnia:
Selena Buras (2d), Antoni Szymkiewicz (3b), Magdalena Wilk (3c), Kornelia Siwek (1b), Alicja Lisowska (2c)
Wyróżnienie II stopnia:
Aleksandra Starzyńska (3c), Natalia Ciapciak (2d), Antonina Dziura (2a), Iga Świtek (1a), Jakub Zieliński (1b), Szymon Sufin (1c), Wojciech Niziołek (2c)
Laureaci konkursu (klasy IV-VIII):
Maja Rylska (4a), Julian Cichoń (4b), Marcelina Gryń (4b)
Uczniowie wyróżnieni:
Szymon Picheta (7a), Maja Kosior (4b)

Wszystkie prace laureatów konkursu w etapie szkolnym zostały wysłane do Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, gdzie na początku czerwca zapadną decyzje dotyczące wojewódzkiego finału projektu.
Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w I etapie konkursu zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności, która jak co roku jest patronem szkolnego etapu projektu.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym osobom, dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom życzymy powodzenia w finałowej rozgrywce.
Rok szkolny 2022/23
..............................
Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze 2023
W ramach projektu "Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze" przeprowadzono w naszej szkole dwa konkursy związane z założeniami programu. Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne na temat "Bezpieczny Internet - ważna sprawa - super nauka i zabawa", natomiast uczniowie klas IV-VIII przygotowywali prezentacje multimedialne pt. „Czy wiecie, co dzieje się w wirtualnym świecie?". Po rozpatrzeniu wszystkich prac przez Komisję Konkursową, wyniki szkolnego etapu prezentują się następująco:
Laureaci konkursu:
Klasy I-III: Maja Kosior - kl. III b, Karol Foksa - kl. III b, Michał Stępniewski - kl. I d
Klasy IV-VIII: Dawid Niepsuj - kl. VIII e
Uczniowie wyróżnieni:
Klasy I-III: Lilianna Wicik – kl. II c, Selena Buras - kl. I d, Maja Rylska kl. III a
Wszystkie prace laureatów konkursu w etapie szkolnym zostały przesłane do wojewódzkiego finału projektu.
Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w I etapie konkursu zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym osobom, dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom życzymy powodzenia w finałowej rozgrywce.
.............................
Sukces naszych uczniów w projekcie „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”
 
Podczas konferencji podsumowującej wojewódzki finał projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze” wręczono nagrody laureatom oraz wyróżnionym w XI edycji konkursu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach oraz firmą Allegro. Miło nam poinformować, że w grupie uczniów, których prace zostały docenione przez Komisję Konkursową wyróżnieniem znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły - Karol Foksa z klasy III b oraz Dawid Niepsuj z klasy VIII e. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że do udziału w nim zgłosiły się dzieci i młodzież z 87 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Najmłodsi uczestnicy przygotowywali  prace plastyczne do kalendarza, starsi – prezentacje multimedialne, a najstarsi - spot reklamowy. Wszystkie prace dotyczyły Internetu i bezpiecznego korzystania z Sieci.
Rok szkolny 2021/22
..........................
„Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze” – spotkanie z Policjantem, rozstrzygnięcie konkursów.
Uczniowie klasy IV a wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Policji, które odbyło się w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”. Podczas prelekcji funkcjonariusz zwrócił uwagę na tematykę bezpieczeństwa cyfrowego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych oraz przypomnienia sobie najważniejszych zasad związanych z prawidłowym zachowaniem w sieci.
Dobiegły końca także konkursy związane z w/w projektem. Uczniowie klas I-III mieli do wykonania prace plastyczne na temat „Internet – wspólna nauka i zabawa”. Laureatami w tej kategorii zostali: Karol Foksa z klasy II b, Malwina Marzec z klasy II a oraz Liliana Wicik z klasy Ic. W klasach IV-VIII uczniowie przygotowywali prezentację mobilną w aplikacji Canva na temat „Bądź rozważny i ostrożny, bo Internet bywa groźny”. Tutaj zwycięski okazał się projekt Antoniego Piotrowicza z klasy IV a. Prace wszystkich wymienionych uczniów zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego projektu.
................................
Wojewódzka Komisja Konkursowa projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze” przedstawiła listę uczniów nominowanych do nagród oraz wyróżnień w poszczególnych kategoriach konkursu. Wśród osób wytypowanych do najważniejszych tytułów znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III nominację otrzymał Karol Foksa z klasy II b, który wykonał pracę plastyczną na temat „Internet – wspólna nauka i zabawa”, natomiast wśród uczniów z klas IV-VIII uwzględniono Antoniego Piotrowicza z klasy IV a, który przygotował prezentację mobilną na temat „Bądź rozważny i ostrożny, bo Internet bywa groźny”.
 
Głównym zadaniem konkursu i całego projektu, który z powodzeniem od dekady realizuje Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wspólnie z Departamentem IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach i partnerem – Allegro, jest przygotowanie młodzieży szkolnej do umiejętnego, bezpiecznego, ale też świadomego i uważnego korzystania z wirtualnej rzeczywistości, zdobywania wiedzy w Internecie, korzystania z rozrywki, kanałów informacyjnych i komunikacyjnych.
 
Podczas trwania projektu  w naszej szkole odbyło się wiele inicjatyw związanych z jego założeniami. Przeprowadzono zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie, odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji, młodsi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę podczas gry terenowej, a ich starsi koledzy wykonali plakaty promujące dzień bezpiecznego Internetu.
 
Informacja o zdobytych nagrodach i wyróżnieniach przez poszczególnych uczniów zostanie przekazana podczas konferencji podsumowującej projekt, która zostanie przeprowadzona 13 czerwca 2022 r. o godzinie 12.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach przy ul. Wojewódzkiej 12.
............................
Podczas konferencji podsumowującej wojewódzki finał projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze” wręczono nagrody laureatom jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu. Miło nam poinformować, że po najwyższe laury sięgnęli uczniowie naszej szkoły. Karol Foksa z klasy II b zajął pierwsze miejsce w kategorii klas I-III, a Antoni Piotrowicz z klasy IV a uplasował się na trzecim miejscu w kategorii klas IV-VIII.  W pierwszej kategorii uczniowie wykonywali pracę plastyczną, będącą kartą do kalendarza, na temat „Internet – wspólna nauka i zabawa”, a ich starsi koledzy przygotowywali prezentację mobilną odnośnie zagadnienia „Bądź rozważny i ostrożny, bo Internet bywa groźny”. W ramach projektu będącego inicjatywą realizowaną wspólnie przez Urząd Marszałkowski – Departament IT, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach przeprowadzono następujące działania:
·  konferencje inauguracyjne adresowane do nauczycieli, w czasie których omawiane były różnorodne zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z TIK;
·  spotkania uczniów z funkcjonariuszami policji;
·  lekcje poświęcone tematyce projektu;
·  konkursy dla uczniów;
·  konferencje podsumowujące realizację projektów.
W związku z jubileuszem dziesięciolecia projektu opracowana została witryna – https://szybuj.scdn.pl/ zawierająca informacje na temat udziału szkół w poszczególnych edycjach, wszystkich laureatów konkursów dla uczniów, realizowanych przez szkoły działań związanych z tematyką bezpieczeństwa w Internecie.
....................................
Rok szkolny 2019/20
............
„Internet – Twoje wirtualne okno na świat”
Zachęcamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu odbywającego się
w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”.
Regulamin konkursu:
Kategoria I – uczniowie klas I–III szkół podstawowych
Uczniowie przygotowują indywidualnie jedną pracę plastyczną na temat „Internet – Twoje wirtualne okno na świat”. Praca powinna być ilustracją do jednej z kart 12-stronicowego, rocznego kalendarza ściennego. Praca nie powinna zawierać kalendarium (dat i napisów). Uczniowie wykonują pracę samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej, z wyłączeniem technik przestrzennych (wydzieranka, collage z elementami plasteliny itp.) Mile widziane są prace malarskie, rysunkowe (pastele olejne, kolorowe tusze itp.). Nie jest dopuszczalne korzystanie z gotowych klipartów, grafik, zdjęć. Praca powinna być wykonana na arkuszu w formacie A3 (297 mm x 420 mm), w układzie wertykalnym (wysokość pracy powinna być dłuższym bokiem), jednak obszar wykorzystany na ilustrację powinien mieć wymiary: szerokość 270 mm x wysokość 270 mm (na dole arkusza powinna zostać wolna przestrzeń).
............................................
Wyniki konkursu „Internet – Twoje wirtualne okno na świat”, który odbywał się w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”.
 
Kategoria I (klasy I – III)
 
1 miejsce – Eryk Januszek I b
 2 miejsce – Aleksandra Matysik III b
 3 miejsce – Marcelina Szumera III a
 
Wyróżnienia:
 
Wiktor Skrzyniarz III a
 Antoni Muszyński II b
 Karolina Grojec II c
 Dawid Mnoyan II c
 Maja Czop II b
 Maja Tkacz II b
 
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. Trzy najlepsze prace zostały zakwalifikowane do wojewódzkiego finału konkursu. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Eryk Januszek, uczeń klasy I b, zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Finale Konkursu "Internet - Twoje wirtualne okno na świat", który odbywał się w ramach projektu "Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze".
Głównym celem projektu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu. W ramach programu uczniowie brali udział w zajęciach komputerowych dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci, odbyli spotkanie z funkcjonariuszami policji, a także mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Internet - Twoje wirtualne okno na świat". Trzy najlepsze prace szkolnego etapu zostały zgłoszone do finału wojewódzkiego. Miło nam poinformować, że jedna z nich, wykonana przez ucznia klasy I b Eryka Januszka, znalazła się w grupie prac docenionych przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Nasz uczeń otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, a jego praca uwzględniona została w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2020.
...................................
Rok szkolny 2018/19
................
Zagadnienia związane z mądrym i bezpiecznym użytkowaniem zasobów Internetu są ciągle ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży. Jednym z głównych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
 
Zapraszamy uczniów klas I-III i IV-VIII do udziału w kolejnej edycji konkursu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

Kategorie konkursu:
Kategoria I – klasy I - III
Uczniowie przygotowują indywidualnie jedną pracę plastyczną na temat „Razem dla lepszego Internetu”. Praca powinna być ilustracją do jednej z kart 12-stronicowego, rocznego kalendarza ściennego. Praca nie powinna zawierać kalendarium (dat i napisów). Uczniowie wykonują pracę samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej, z wyłączeniem technik przestrzennych (wydzieranka, collage z elementami plasteliny itp.) Mile widziane są prace malarskie, rysunkowe (pastele olejne, kolorowe tusze itp.). Nie jest dopuszczalne korzystanie z gotowych klipartów, grafik, zdjęć. Praca powinna być wykonana na arkuszu w formacie A3 (297 mm x 420 mm), w układzie wertykalnym (wysokość pracy powinna być dłuższym bokiem), jednak obszar wykorzystany na ilustrację powinien mieć wymiary: szerokość 270 mm x wysokość 270 mm (na dole arkusza powinna zostać wolna przestrzeń).
Kategoria II – klasy IV - VIII
Uczniowie przygotowują indywidualnie w formie elektronicznej plakat będący ilustracją hasła „Razem dla lepszego Internetu”, ze szczególnym uwzględnieniem celów Projektu. Pracę należy opracować w formacie A2 (wysokość 594 mm, szerokość 420 mm) przy zachowaniu minimalnej rozdzielczości 92 ppi. Format graficzny: .jpg. Plik zawierający pracę powinien mieć nazwę utworzoną wg schematu: Miejscowość_SP_nrszkoły_Imię_Nazwisko.jpg.
Prace należy oddać do nauczycieli informatyki do dnia 9 listopada 2018 r.
.....................................
Wyniki szkolnej edycji konkursu „Razem dla lepszego Internetu” w ramach projektu Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze.
Klasy I-III - praca plastyczna
1 miejsce - Liliana Maziarek II b
2 miejsce - Wiktor Skrzyniarz II a
3 miejsce - Julia Jęczmińska I b
Wyróżnienia:
Gabrysia Toczek III a
Aleksandra Matysik II b
Emilia Janowska I b
Klasy IV-VIII - plakat w formie elektronicznej
1 miejsce - Aleksandra Kasprzycka VIII d
2 miejsce - Mikołaj Kumur VI a
3 miejsce - Natalia Żelezik VIII d
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków Szkolnej Kasy Oszczędności.
Trzy najlepsze prace z obu kategorii trafiły do wojewódzkiego finału konkursu, prowadzonego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
Rok szkolny 2017/18
............................................
W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze".
I. Cele Projektu:
 • Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu.
 • Promocja hasła Dnia Bezpiecznego Internetu 2018: „Lepszy internet zaczyna się od Ciebie!”.
 • Nabycie wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych.
 • Kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka.
 • Rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
 • Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.
Projekt objęli patronatem honorowym:
 • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
 • Wojewoda Świętokrzyski
 • Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Organizatorzy:
 • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
 • Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,
 • Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.
Patronat medialny:
 • Radio Zet Gold,
 • Telewizja Świętokrzyska,
 • Echo Dnia.
Partnerzy:
 • Allegro,
 • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę,
 • Świętokrzyska Grupa Wojewódzka International Police Association
......................................
Wyniki szkolnego etapu konkursu „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”
W ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze” w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”. Laureatami konkursu zostali:
Kategoria I (klasy I-III, prace plastyczne)
1 miejsce - Dawid Niepsuj III d
2 miejsce – Ula Rękas III b
3 miejsce – Erika Gervasi  III c
Kategoria II (klasy IV-VII, prezentacja multimedialna)
1 miejsce – Mikołaj Kumur V a
2 miejsce – Jakub Bartkiewicz V a
3 miejsce – Maciej Bątor V c
Wyróżnienie – Piotr Szczepanik IV c
Zwycięskie prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści