Rok szkolny2018/19 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Rok szkolny2018/19

Organizacje szkolne > Klub 4H
...................................
Dzięki hojności i zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach udało się zorganizować pomoc dla dwóch rodzin z naszej gminy w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazaną pomoc i wielkie serce dla potrzebujących rodzin. Koordynatorem akcji był szkolny wolontariat i Klub 4H.
.....................................
W związku z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi w dniu 26 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoplskim konkursie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska ''EKOTEST ''. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów postaw ekologicznych oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.
W trzech kategoriach wiekowych (klas 3-4, 5-6 i 7-8) znalazło się aż 68 osób chętnych zmierzyć się ze sprawdzeniem swojej wiedzy. Niestety na ogłoszenie wyników, dokładne statystyki, przedstawiwjące jak uczestnicy konkursu prezentują się na tle innych szkół w kraju i województwie musimy poczekać do 31 maja. Życzymy naszym uczniom sukcesu.
Opiekunowie Klubu 4H
 
......................................
W dniu 29 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pracownika Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych - pana Dariusza Wiecha. Inspiracją dla tego spotkania stało się główne hasło tegorocznych Dni Ziemi - ,,Ochrona zagrożonych gatunków". Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści dotyczące urokliwego regionu naszego województwa - Ponidzia. Poznali różne formy ochrony przyrody: parki krajobrazowe (szaniecki, kozubowski i nadnidziański), rezerwaty, m.in. Skorocice, Przęślin, Krzyżanowice. Dowiedzieli jakie są założenia ochrony gatunkowej oraz obejrzeli prezentację o gatunkach roślin i zwierząt objętych ochroną na Ponidziu.
Opiekunowie Klubu 4H
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego