DSD 2023/24 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

DSD 2023/24

Program DSD
............................
Grupa DSD – klasy Va, Vb, Vc (rok szkolny 2023/24)
1.    Barwicka Natalia
2.    Chechelski Tobiasz
3.    Dobrzańska Maja
4.    Januszek Eryk
5.    Konopacka Oliwia
6.    Kot Karolina
7.    Kruk Tomasz
8.    Łysak Antonina
9.    Moskal Mikołaj
10.  Obłój Aniela
11.  Ochab Jakub
12.  Piotrowska Julia
13.  Starzyński Antoni
14.  Stępniewska Marta
15.  Stępniewski Tomasz
16.  Trojan Franciszek
17.  Wilk Aleksander
18.  Zaborowicz Aleksander
Nauczyciel języka niemieckiego: Wioletta Huiskens
...............................
Inauguracja projektu „Tourismus”
 
15 września wystartował projekt dla uczniów szkół DSD województwa świętokrzyskiego finansowany przez ZfA. Pierwsze spotkanie było okazją do poznania rówieśników, którzy tak jak my chcą podszlifować język niemiecki. Pod czujnym okiem koordynatorki projektu p. Niny Diehl wspominaliśmy wakacje i miejsca, które odwiedziliśmy. A na zakończenie obejrzeliśmy przejmujący film animowany „Frizti – eine Wendewundergeschichte”. Niektórzy nawet uronili łezkę.
 
Kolejne spotkanie już niebawem. Do zobaczenia wkrótce!
.............................
Drugie spotkanie w ramach projektu dla klas DSD odbyło się 26. września w Krakowie. Uczniowie szkół województwa świętokrzyskiego wzięli udział w grze miejskiej, podczas której, szukając odpowiedzi na podchwytliwe pytania, poznali najciekawsze krakowskie zakątki. Była to również okazja do porozmawiania z turystami po polsku, niemiecku i angielsku. A ponieważ 26. września obchodzony jest  Europejski Dzień Języków, nasi uczniowie spotkali się w przytulnej kawiarence z Panią Sandrą Heiskanen (wicekonsul Republiki Federalnej Niemiec), z którą ucięli sobie miłą pogawędkę, oczywiście po niemiecku. Intensywny dzień pracy podsumowaliśmy podczas  pikniku w parku im. Wisławy Szymborskiej. Udało się nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. A to jeszcze nie koniec …
...........................
Trzecie, ostatnie już spotkanie w ramach projektu DSD odbyło się na początku listopada w Kielcach. Pod czujnym okiem koordynatorki programu Niny Diehl oraz wolontariuszki z Niemiec Pauli Kornmesser 60 uczniów szkół województwa świętokrzyskiego (wśród nich również my) podsumowało dotychczasowe działania. Uczestnicy projektu turystycznego w pocie czoła przygotowywali kolorowe plakaty i profesjonalne prezentacje. Podsumowując projekt, opowiadali o zabawnych spotkaniach z zagranicznymi turystami oraz uroczych zakątkach Krakowa, które są atrakcyjne dla turystów z całego świata o każdej porze roku. Spotkania z ciekawymi ludźmi, możliwość komunikowania się w różnych językach obcych, niezapomniany spacer po cudownym krakowskim Starym Mieście, nowi znajomi, świetna zabawa oraz pyszne przekąski to wszystko już za nami. Szkoda, ale … będą jeszcze inne okazję, żeby podszlifować niemiecki.
Aktualizacja: maj 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści