SKO_2023_24 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

SKO_2023_24

Projekty > SKO
.........................
Przedsiębiorczość z projektem SKO
W dniu Świętego Mikołaja, obchodzonego tradycyjnie 6 grudnia, uczniowie klasy VIa zorganizowali w naszej szkole „Mikołajkowy kiermasz słodkości”. W trakcie wydarzenia dzieci sprzedawały m.in.: domowe pierniczki, rogaliki, babeczki, ciasta, gorącą czekoladę oraz herbatę. Wszystkie dostępne produkty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że rozeszły się one w błyskawicznym tempie. Dzięki podjętej inicjatywie uczniowie uzbierali pokaźną sumę pieniędzy. Cała akcja odbyła się w ramach działania klubu Szkolnej Kasy Oszczędności i miała w przyjemny sposób pokazać uczniom na czym polega przedsiębiorczość z projektem SKO.
.............................
Zajęcia edukacji finansowej z przedstawicielkami banku PKO BP
Kolejny raz uczniów naszej szkoły odwiedziły przedstawicielki banku PKO BP w Kielcach. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II a oraz II b. Lekcje zostały zorganizowane w ramach współpracy klubu SKO z kieleckim oddziałem banku PKO BP. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się m.in.: jaka była historia powstania pieniędzy, dlaczego warto je oszczędzać i jak to robić, czym różni się bank od bankomatu, jak przygotować bezpieczny pin do karty bankomatowej oraz jakie waluty obowiązują w poszczególnych państwach. Dodatkowo, panie prowadzące spotkanie, przygotowały dla naszych uczniów wiele konkursów sprawdzających ich wiedzę. Po rozwiązaniu quizów, krzyżówek i testów uczniowie zostali nagrodzeni upominkami z logo SKO.
..........................
Uczniowie naszej szkoły gośćmi Radia Eska Kielce
Ostatni dzień października to Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji uczniowie klasy VIa wzięli udział w audycji radiowej, podczas której opowiedzieli słuchaczom radia Eska Kielce na czym polega oszczędzanie w programie Szkolnej Kasy Oszczędności. Szóstoklasiści przybliżyli słuchaczom założenia programu oraz przedstawili własne pomysły na co można przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze. W trakcie spotkania młodzież nie tylko opowiadała o oszczędzaniu. Dowiedziała się też na czym polega praca dziennikarza czy prezentera radiowego, a nawet sama spróbowała własnych sił przed mikrofonem przygotowując profesjonalny serwis informacyjny. Uczniowie wrócili do Nowin obdarowani gadżetami radia Eska.
...............................
Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla Szkoły Podstawowej w Nowinach
W corocznym "Konkursie SKO dla Szkół i Nauczycieli" nasza placówka otrzymała Nagrodę III Stopnia, równoznaczną z gratyfikacją finansową w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Szkolni opiekunowie SKO zostali uhonorowani Brązowymi Odznakami.
Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. W szkole inicjowanych jest wiele działań zgodnych z założeniami programu, o których szczegółowo można dowiedzieć się odwiedzając blog SP Nowiny SKO, prowadzony na platformie internetowej Szkolne Blogi. Projekt banku PKO BP dedykowany jest dla dzieci z klas 1-6.
Aktualizacja: maj 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści