Rok 2022/23 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2022/23

Biblioteka
............................
2 i 3 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. Jest to ważny moment dla uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z książką. W dobry nastrój wprowadziła pierwszoklasistów inscenizacja wiersza „Chory kotek”, którą przygotowali dla nich starsi koledzy. Uczniowie poznali zasady zachowania się w bibliotece, „prośby książki”. Świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem zagadek związanych z książką. Dzieci mają świadomość, że książki mają wiele zalet. Udowodnili to wymieniając zaskakująco dużo korzyści płynących z czytania.
W czasie spotkania wszyscy złożyli przyrzeczenie, że będą książki czytać i szanować. Wypożyczyli pierwszą lekturę, otrzymali też w prezencie zakładkę i książkę „Pierwsze abecadło” - wyprawkę czytelniczą ufundowaną przez Ministerstwo Kultury.
Mamy nadzieję, że biblioteka będzie dla nich miłym i bezpiecznym miejscem, które będą chętnie odwiedzali

...............................
7 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w bibliotece w kolejnym spotkaniu z cyklu „Czytam, bo lubię”. Celem tych wizyt jest promocja czytelnictwa oraz literatury dziecięcej wśród najmłodszych. Uczniowie przynieśli ze sobą lekturniki, w których zapisali swoje refleksje i przemyślenia związane z ostatnio przeczytaną samodzielnie książką. Opisali w nich przygody bohaterów, najważniejsze wydarzenia. Wszyscy wypożyczyli kolejne książki. Następne spotkanie zaplanowano jeszcze w listopadzie. Życzymy miłej lektury!
Aktualizacja: styczeń 2023 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści