Rok 2023/24 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2023/24

Sport
TESTY SPRAWNOŚCIOWE Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
W ramach obowiązujących zajęć z Wychowania Fizycznego dla uczniów klas IV - VIII w Naszej Szkole zostały przeprowadzone testy sprawnościowe. Zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją Prawa Oświatowego nauczyciel ma obowiązek przeprowadzić raz do roku testy sprawnościowe przeprowadzone w okresie od marca do końca kwietnia. W skład testów sprawnościowych wchodzą cztery próby:
·        bieg wahadłowy 10 razy po 5 metrów
·        skok w dal z miejsca
·        plank - podpór, leżąc przodem na przedramionach tzw. deska
·        beep-test 20 metrowy  wytrzymałościowy bieg wahadłowy
Wyniki testów nie wpływają na ocenę z wychowania fizycznego, lecz są tylko przedstawieniem mocnych i słabszych stron sprawności fizycznej ucznia. Wyniki z testów sprawnościowych będą wprowadzane przez szkołę na platformę informatyczną SportoweTalenty.pl.
Z sportowym pozdrowieniem:
nauczyciele wychowania fizycznego
...........................
W miniony poniedziałek i wtorek nasi adepci ze szkoły Podstawowej w Nowinach mieli przyjemność rywalizować w powiatowym Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku''. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział ponad 30 uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali Naszą Szkołę. Chociaż awansu na finały wojewódzkie nie udało się wywalczyć jesteśmy dumni z postawy chłopców. III miejsce U12 oraz IV miejsce U8 w powiatowym turnieju to również bardzo dobry wynik. Niemniej jednak wszyscy zawodnicy mieli okazję wziąć udział w jednym z największych turniejów w Europie, pokazując się przy tym z dobrej strony, a co najważniejsze zebrać cenne doświadczenie. Sama rywalizacja przebiegła w Duchu Fair Play, a chłopcy z pewnością już za rok powalczą o jeszcze lepszy wynik!
 
Pozdrawiam:  Szymon Ubożak
MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE
Przez trzy tygodnie w naszej szkole odbywał się Turniej Badmintona. Niewątpliwie to co najbardziej cieszy organizatorów to duża liczba dzieci biorąca w nim udział ok. 100!!!. Rywalizacja odbywała się na każdej płaszczyźnie klas IV – VIII. Po eliminacjach klasowych przyszedł czas na rozegranie meczów finałowych. A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa:
KLASY IV
Dziewczynki:
I miejsce Kasperek Katarzyna, II miejsce Jamioł Antonina, III miejsce Wójcik Natalia, IV miejsce Kosior Maja
Chłopcy:
I miejsce Czwartos Alan, II miejsce Gołuzd Jakub, III miejsce Baran Maksymilian, IV miejsce Zakrzewski Wiktor
KLASY V
Dziewczynki:
I miejsce Taranyan Viktoria, II miejsce Obłój Aniela, III miejsce Podsiadło Maria
Chłopcy:
I miejsce Chechelski Tobiasz, II miejsce Fałek Olaf, III miejsce Januszek Eryk
KLASY VI
Dziewczynki:
I miejsce Głuch Lena, II miejsce Lewicka Liliana, III miejsce Zielińska Maja, IV miejsce Janowska Emilia
Chłopcy:
I miejsce Kaczmarczyk Mikołaj, II miejsce Woś Bartłomiej, III miejsce Dykiel Nikodem, IV miejsce Przeworski Olaf
KLASY VII
Dziewczynki:
I miejsce Matysik Aleksandra, II miejsce Kotwica Kaja, III miejsce Skrzypczyk Małgosia, IV miejsce Bartocha Zofia
Chłopcy:
I miejsce Bątor Igor, II miejsce Wencel Kacper, III miejsce Bielecki Jan, IV miejsce Antoniak Aleksander
KLASY VIII
Dziewczynki:
I miejsce Kubecka Aleksandra, II miejsce Jaworska Magdalena, III miejsce Wawrzycka Alicja, IV miejsce Orawiecka Emilia
Chłopcy:
I miejsce Chatys Bruno, II miejsce Bieroński Oskar, III miejsce Dąbek Jakub, IV miejsce Stępień Karol
 
Ze sportowym pozdrowieniem
Szymon Ubożak, Beata Woźniak
........................
TYDZIEŃ Z BADMINTONEM
W ramach zajęć z wychowania fizycznego w Naszej Szkole odbywały się ćwiczenia, mecze i turnieje z Badmintona. W zajęciach uczestniczyli uczniowie od pierwszej do ósmej klasy. Podczas ćwiczeń uczniowie poznawali przepisy gry, technikę odbicia forhendem/bekhendem lotki a także naukę serwisu. Już niebawem po feriach odbędzie się Turniej Szkolny z Badmintona. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Szczegóły wkrótce.
............................
W styczniu w naszej szkole odbył się Turniej w Piłkę Nożną Dziewczyn. W rywalizacji wzięły udział uczennice klas IV – VI. Zaangażowanie oraz wola walki była widoczna w każdym meczu. W klasyfikacji końcowej w klasach czwartych zwyciężyła IV c. Drugie miejsce przypadło IV b a trzecią lokatę zajęła klasa IV a. W piątych klasach niepokonana okazała się drużyna V c. Natomiast w klasach szóstych rywalizację wygrała VI c. Kolejne miejsca zajęły klasy VI b oraz VI a. Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż turniej przebiegał w sportowej atmosferze Fair – Play.
Ze sportowym pozdrowieniem: Szymon Ubożak
.........................
W styczniu w naszej szkole jak co roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy, tj. I – III oraz IV – VIII, a konkursy były przeprowadzane na lekcjach z wychowania fizycznego.
............................
W naszej szkole w grudniu  przeprowadzone zostały Klasowe Igrzyska w Koszykówkę Dziewcząt i Chłopców. W Igrzyskach łącznie wzięło udział 126 uczniów i uczennic z klas IV-VIII. Zaangażowanie młodzieży podczas rozgrywek było bardzo duże, drużyny walczyły do ostatniej sekundy.
.................
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Halowej dla klas IV – VI oraz VII – VIII zostały rozegrane na przełomie października i listopada. Turniej ten rozgrywany jest od ponad 10 lat w Naszej Szkole. Zawodnicy rywalizują ze sobą na przerwach a główną ideą tego turnieju jest aktywne spędzanie przez uczniów czasu wolnego. Mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym piłkarzom, ale również licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo reagowała podczas zmagań zawodników. W kwalifikacji końcowej wśród młodszych klas zwyciężyła drużyna VI c. Drugie miejsce zajęła klasa VI a, klasa IV a uplasowała się na trzeciej pozycji. Natomiast w starszym roczniku zwycięzcą została klasa VII b. Na drugiej pozycji uplasowała się klasa VII c, a trzecie miejsce przypadło klasie VIII b.
Dziękuję za sportową rywalizację zawodnikom
Ze sportowym pozdrowieniem
Szymon Ubożak
...........................
W poniedziałek 02.10 odbył się długo wyczekiwany Wojewódzki Finał Gry 1x1. Jest to innowacja w tego typu rozgrywkach, niemniej jednak cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej i klubowej. Organizatorem turnieju był PZPN oraz ŚZPN a do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczynki w czterech kategoriach wiekowych. Szkołę Podstawową iw Nowinach w tych rozgrywkach reprezentowali uczniowie z rocznika 2013: Alan Czwartos (klasa IV) oraz z rocznika 2012: Mikołaj Moskal (klasa V). Turniej stał na bardzo wysokim poziomie gry indywidualnej, co potwierdziło się w rywalizacji na boisku. Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy zawodnikom za zaangażowanie.
Aktualizacja: maj 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści