Rok 2021/22 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2021/22

Erasmus+ > Bad eating habits OUT...
..............................
BAD EATING HABITS OUT, DOING SPORTS IN
 Staff meeting – Stambul  ,,Eco-friendly lifestyle”
 
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się pierwsze spotkanie projektowe nauczycieli biorących udział w projekcie: ,,Bad eating habits Out, doing sports In”. Odbyło się ono w dniach 3-9 kwietnia 2022 r. w Stambule. Tematem przewodnim wizyty było pokazanie istoty życia w zgodzie ze środowiskiem oraz zalet prowadzenia zdrowego stylu życia. Podczas spotkania były przedstawiane prezentacje przygotowane przez naszych uczniów promujące lokalne inicjatywy proekologiczne i zdrowy styl życia uczniów oraz zalety aktywności fizycznej. Wykład na temat tureckiego systemu edukacji pokazał nam jak w wielu sprawach się różnimy, ale i uświadomił, że w każdej szkole ważne są te same idee miłości, prawdy, piękna i tolerancji. Seminaria, warsztaty, wykłady były doskonałą okazją do dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń.
 
W szkole braliśmy udział w lekcji wychowania fizycznego, uczniowie prezentowali prace przedstawiające najpiękniejsze zakątki Turcji, ale miłą niespodzianka był udział w tradycyjnym tureckim śniadaniu. Wszystkie potrawy przygotowali uczniowie i nauczyciele.
 
Wizyta w Stambule to również możliwość poznania kultury tureckiej. Nawiązując do tematyki projektu, odwiedziliśmy tradycyjne targi z owocami, warzywami, ziołami, wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich. Zobaczyliśmy główne zabytki w Stambule, co przybliżyło nam historię tego pięknego miasta.
 
Spotkanie zakończyło się ankietą ewaluacyjną, zaplanowaliśmy zadania na kolejną wizytę i zostały rozdane certyfikaty uczestnictwa.
..............................
W ramach realizacji kolejnego etapu projektu Erasmus+ ,,Bad eating habits Out, doing sports In” delegacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły gościła w szkole włoskiej w Neapolu.
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści