Rok 2018/19 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2018/19

Sport
......................................
Uczniowie klas VI b i VI c Szkoły Podstawowej w Nowinach, wzięli udział w odblaskowym rajdzie rowerowym. Czterdziestu szóstoklasistów przemierzyło 15-kilometrową trasę wiodącą z Nowin do Szewc przez Jaskinię Raj, Czerwoną Górę i Zelejową. Celem rajdu było promowanie turystyki rowerowej, aktywnego, zdrowego spędzania czasu oraz integracja uczniów.
Przed rozpoczęciem rowerowej wycieczki, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem rajdu oraz otrzymali opaski odblaskowe. Kolorowy peleton został podzielony na cztery grupy, liderzy jechali w kamizelkach odblaskowych.
Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Wertki - leśniczego Leśnictwa Słowik, po przejechaniu ponad połowy trasy, uczestnicy rajdu mieli możliwość posilenia się przy ognisku smacznymi kiełbaskami. Oczekiwanie na posiłek było dobrym momentem, aby przypomnieć uczniom zasady zachowania ostrożności na drodze. Bardzo pomocne okazały się ulotki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Po czasie przeznaczonym na odpoczynek, uczniowie udali się w drogę powrotną. Towarzyszyły im bardzo dobre humory i piękna, słoneczna pogoda.
......................................
Finał Wojewódzki jest Nasz!
Młodzi zawodnicy z Nowin (rocznik 2009) wywalczyli upragniony awans do Finału Wojewódzkiego w turnieju ,,Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”. XIX edycja zmagań okazała się bardzo udana dla naszych młodych piłkarzy, którzy rywalizując na boiskach w Ćmińsku uzyskali awans. Powiatowe finały stały na dość wysokim poziomie, ale to nasza drużyna po remisie 2-2 z SP Daleszycami, 13-1 z SP Borków i 3-0 z SP Rudki zajęła pierwsze miejsce w tabeli. W meczu półfinałowym zwyciężyliśmy 5-0 SP Piekoszów, a w finale pokonaliśmy SP Strawczyn 4-0. Naszą drużynę reprezentowali zawodnicy w składzie: Igor Bątor, Sebastian Sterna, Filip Miś, Fabian Mazur (najlepszy zawodnik), Mateusz Bernacki, Bartłomiej Jacecko, Brunon Chatys, Oliwier Bieroński, Antoni Palus, Kacper Wencel, Jaś Bielecki. Finał wojewódzki zostanie rozegrany już wiosną na boiskach Gminnego Klubu Sportowego w Nowinach, na który serdecznie zapraszam wszystkich kibiców.
 Szymon Ubożak

....................................
Nordic Walking również dla najmłodszych!
Nordic Walking to nowy alternatywny sposób na lekcje wychowania fizycznego promującą aktywność ruchową u dzieci i młodzieży poza ,,murami szkoły”. Ta nowa forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami zaskarbia sobie coraz więcej zwolenników tego typu nowej dyscypliny sportu. W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje więcej partii mięśni przy mniejszej intensywności, która z kolei powoduje zwiększenie ich aktywności. Dlatego tez w naszej szkole uczniowie klasy Vc zapoczątkowali tego typu aktywność fizyczną, która miejmy nadzieję będzie ciekawą alternatywą dla zajęć z wychowania fizycznego.
 
Ze sportowym pozdrowieniem - Sz. Ubożak
.....................................
5 grudnia 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Mecze rozgrywali zawodnicy z klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny.
Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach reprezentowali:
Klasa IV - Milena Kempa I m., Malwina Zawadzka II m.,
Franciszek Gołuzd I m., Bartłomiej Jacecko III m.,
Klasa V - Magdalena Zawadzka, Radosław Majdziński I m.,
Karol Palmąka II m.,
Klasa VI - Weronika Moskal I m., Wiktoria Nawrot, Zofia Jastrząb II m., Emilia Jastrząb, Wiktor Kasza I m.,
Hołda Mateusz,
Klasa VII - Jakub Topór I m., Oskar Przeworski,
Klasa VIII - Julia Miś I m., Nikola Grzegorczyk,  Dorowski Filip II m.,
Maksymilian Petelicki III m.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, oraz puchar i dyplom dla szkoły. Celem zawodów było podnoszenie sprawności fizycznej, aktywności i zdrowej rywalizacji. Wspólne rozgrywki na szczeblu gminy przyczyniają się do integracji dzieci z naszego środowiska oraz popularyzacji tenisa stołowego.
 
Sebastian Braksator
.....................................
W dniu 09.01.2019 r. w Piekoszowie odbył się wojewódzki Turniej Ligi Badmintona. Uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział i zajęli odpowiednie miejsca do swojej kategorii wiekowej:
Klasy IV-VI
III miejsce - Kacper Gorzelski, klasa VI b
IV miejsce - Jan Caban, klasa VI b
Klasy VII-VIII
II miejsce - Olgierd Wertka, klasa VII a
IV miejsce - Weronika Jaworska, klasa VII c
Opiekunowie: Adriana Tarach, Beata Woźniak, Szymon Ubożak
......................................
W miesiącu marcu nasza szkoła była organizatorem Wojewódzkiego Turnieju Badmintona. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Piekoszowa, Chęcin, Morawicy oraz Nowin. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klas IV-VI, VII-VIII. Turniej uroczyście rozpoczęła Pani Joanna Wojcieszyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowinach, życząc zawodnikom sportowej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły zajęli dość wysokie miejsca: Maksymilian Petelicki – II miejsce, Maja Mroczek - III miejsce, Weronika Jaworska – IV miejsce, Jakub Gorzelski - IV miejsce.
 Opiekunowie: Adriana Tarach, Beata Woźniak, Szymon Ubożak

..................................
20 marca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył się Powiatowy Turniej - Dziecięca Piłka Ręczna pod patronatem Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Gościem rozgrywek był pan wójt Sebastian Nowaczkiewicz. W zawodach wzięły udział 4 drużyny z powiatu kieleckiego.
Wyniki zawodów:
I miejsce - Masłów
II miejsce - Nowiny
III miejsce - Strawczyn
IV miejsce - Kowala
Nasi uczniowie otrzymali puchar, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Szkoła Podstawowa w Nowinach z II miejsca ma nadal szanse na awans do Finału Wojewódzkiego w drodze losowania (po zakończeniu wszystkich turniejów powiatowych - trzymamy kciuki!). Drużynę reprezentowali: Aleksandra Legieta, Nikola Łysak, Zuzanna Gręda, Jan Nowaczkiewicz, Nikodem Braksator, Oskar Bieroński, Bruno Chatys, Karol Stępień, Mikołaj Szymonek, Jakub Dąbek.
Sebstian Braksator

.....................................
FINAŁ WOJEWÓDZKI O PUCHAR TYMBARKU DLA NOWIN!!!
W miniony piątek, tj. 29.03 2019 r. w Nowinach zostały rozegrane Finały Wojewódzkie Turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii U-10 mecze rozgrywała Nasza drużyna, która jak się okazało była najlepsza w swoim roczniku rywalizując w zaciętym finale z Koroną Kielce. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Tu lepsi okazali się młodzi piłkarze z Nowin i to oni pojadą na Wielki Finał, który zostanie rozegrany w Warszawie na Stadionie Narodowym. Drużynę z Nowin reprezentowali: Igor Bątor, Bruno Chatys (najlepszy bramkarz), Sebastian Sterna, Mateusz Bernacki, Bartłomiej Jacecko, Filip Miś, Fabian Mazur (najlepszy zawodnik), Jan Nowaczkiewicz, Kacper Wencel, Jan Bielecki.
Opiekunowie: Szymon Ubożak, Sebastian Braksator, Sebastian Dobrodziej
.....................................
 Piłkarska Majówka z Tymbarkiem!!!
Podczas długiego weekendu majowego 29.04 - 02.05 Nasi najmłodsi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Nowinach rywalizowali w Finale Ogólnopolskim XIX edycji Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku''. 64 drużyny chłopców i dziewczynek ze wszystkich województw rywalizowali w turnieju, który nie tylko jest największym turniejem w Polsce, ale także w Europie. Mecze eliminacyjne odbywały się na obiektach Legi Warszawa oraz Agrykoli Warszawa, natomiast wielki Finał Ogólnopolski odbył się na PGE Narodowym. Zawodnicy z Nowin swoje mecze rozgrywali w kategorii U-10 mając w grupie takie zespoły jak: SP 78 Poznań (zwycięscy turnieju), Escola Futbolu Pruszcz Gdański oraz ZSS Ełk. Po zaciętej rywalizacji z bardzo mocnymi drużynami Nasi zawodnicy ukończyli turniej na 10 miejscu w Polsce! Oprócz sportowych emocji dzieciaki miały również wszelkiego rodzaju atrakcje, tj.: gry i zabawy, zwiedzanie stadionu Legi Warszawa oraz uczestnictwo w Finale Pucharu Polski rozgrywanym na PGE Narodowym pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagielonią Białystok. Drużynę z Nowin reprezentowali: Fabian Mazur (5 bramek – najlepszy zawodnik), Brunon Chatys, Sebastian Sterna, Mateusz Bernacki, Filip Miś, Bartłomiej Jacecko, Jan Nowaczkiewicz, Kacper Wencel, Jan Bielecki, Igor Bątor. Opiekunami drużyny byli: Szymon Ubożak, Sebastian Dobrodziej.
Szkoła Podstawowa z Nowin wraz z Panią dyrektor chciała bardzo podziękować firmie Trzuskawica S.A. za ufundowanie zawodnikom sprzętu w postaci toreb sportowych, które niewątpliwie przydały się naszym zawodnikom podczas turnieju w Warszawie.
 
Ze sportowym pozdrowieniem Szymon Ubożak
.....................................
 MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W CZWÓRBOJU LA DZIEWCZĄT
28 maja 2019 r. w Strawczynie odbyły się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Zawodniczki rywalizowały w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczka palantową i bieg na 600 metrów. Drużyna składała się z sześciu osób. O kolejności miejsc zdecydowała suma punktów zdobytych w wyżej wymienionych konkurencjach. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
1.     Weronika Moskal    225 p
2.     Wiktoria Nawrot     215 p
3.     Natasza Kasprzycka 231 p
4.     Zuzanna Palus        210 p
5.     Zofia Jastrząb         200 p  
6.     Emilia Jastrząb       166 p  
Dziewczęta zajęły II miejsce ustępując jedynie drużynie z Kielc. Otrzymały pamiątkowe medale, puchar i dyplom. Wszystkie są uczennicami jednej klasy − VI c, i wszystkie przez cały rok solidnie uczęszczały na dodatkowe zajęcia sks−u.
Lidia Jędrocha-Kubicka
Aktualizacja: czerwiec 2024 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści